Huwelijken gezin 64 Goed met de buren Piet was in 1953 getrouwd met Bep en zij woonden zolang in een zomerhuisje aan de Zeeweg. In de slagerij is hun dochter Anja in 1954 en zoon Klaas (vernoemd naar opa Rietvink) in 1956 geboren. Anja vertelde, dat ze als peuter in de box voor de winkel stond en elke voorbijganger uit bundig begroette. Zo hard dat zelfs oma en opa Rietvink het vanaf de Dorpsweg hoorden. Zij herinnerde zich nog dat tijdens de kermis op de Buurt de draaimolen voor hun huis stond. De exploitant trok stroom vanuit de slagerij, die krachtstroom had voor de koelcel. Daarom mocht Anja voor 1953 Piet bleef in dienst van zijn vader. Vader Wit reed één keer per week naar de veemarkt in Alkmaar, kocht een koe en meestal een paar varkens. Als die op maandag met de vee wagen gebracht werden, kon Piet aan de gang. Naast de slagerij was een smalle steeg en daarachter was de slacht plaats. Daar weer achter stond een grote bunker met vier kamers. Later stond de bestelauto erin. Onder de slacht plaats was de spekkelder. Het spek moest in het zout. Ham moest acht dagen in de pekel en dan worden gerookt, ver volgens ging er touw omheen en dan was hij klaar om te snijden. Alles moest zorgvuldig gedaan worden, anders zou het bederven. In de kalverentijd kochten ze nuchtere kalve ren. Dochter Anja was dan altijd bij ze te vinden, totdat...! Ook moesten er kroketten worden gemaakt, onwijs veel. Dat werd gedaan door moeder An en Bep. De kroketten werden aan het eind van de dag warm verkocht, vooral aan badgasten. Bep werkte in de zaak op de achtergrond mee, hield alles schoon en ze had de zorg voor het gezin. Door deweeks reed Piet met de bestelwagen de klanten af. Van Callantsoog en Groote Keeten tot de Doggersvaart ging hij alle boeren af. Met de buren Vader gingen vader en moeder Wit soms op vakantie. Adriaan Vader had een taxibedrijf en een benzine pomp voor de deur. Met z'n vieren reisden ze met de T-Ford door Nederland. Als de buren weg waren, hing er een bord je aan de pomp: "Vervoeg U naar de slagerij." Piet had de sleutel van de pomp. Bep bleef dan in de winkel en hij ging mee om te tanken. Juni 1956. Moeder An en vader Simon met kleindochter Anja naast de slagerij

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 6