Ik kwam, ik zag, ik bleef... Wilfred de Wild i (slot) r^é^QSÊPU Wilfred de Wild en Anke-Nel Zeeman runnen strandpaviljoen Ja Natuurlijk op het naaktstrand. Alles is opnieuw geschilderd en ingericht. Ze genieten volop, maar het duurt niet lang meer of ze slaan een nieuwe richting in. Wilfred staat ontspannen achter de bar. Hij spoelt glazen als iemand alarm slaat: "Er zijn drie mensen aan het ver drinken!" Wilfred rent het strand op en trekt onderwijl zijn zwemvest aan. Hij springt de zee in, weet twee vrouwen uit de mui te dirigeren en zwemt naar de derde, een man. "Ik greep 'm beet en tegelijkertijd sjor ik aan mijn zwemvest. Zo'n ding behoort zich dan automatisch op te blazen, maar dat werkte niet. Uiteindelijk lukte het me toch de man in veiligheid te brengen." Eenmaal op het strand merkt hij pas dat de reddingsbrigade is toegesneld met twee boten en auto's en ook hangt er een helikopter in de lucht. "De man ging direct naar het ziekenhuis; hij had enkel wat water in de longen, 's Avonds kwam hij terug om te bedanken." Wilfred merkt dat de manier waarop Anke-Nel en hij Ja Na tuurlijk beheren, veel sympathie oproept."Een paar keer per jaar kwamen Guus en Marga Zeeman of Rens en Tiny Roos langs met hun vletje. Ja, dat vond ik heel eervol." Het mag dan ook geen verrassing heten als alle strand paviljoeneigenaren -"Van Hargen tot Julianadorp"-acte de présence geven bij een speciaal voor hen aangericht feest. "Op een middag zitten we in De Taveerne, belt oom Guus: 'Wilfred, storm op til!' Jeroen van Daele was daar ook en bracht mij achter op de motor naar het paviljoen. Dat moest rakelings onder de duinen, nog maar net boven het opstu wende water - tja, als je Dakar kunt rijden.We hebben al les gesjord en gezekerd en een uur later vertrokken we weer. De schade viel achteraf mee: het terras was door de storm opgetild. Drie ruiten stuk en één sponning vonden we terug, vastgeklemd ónder het terras." Ja Natuurlijk

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 17