V Ook 1958 gaf een behoorlijke winterperiode met een zwa re sneeuwstorm. Caliantsoog raakte door enorme massa's stuifsneeuw geheel van de buitenwereld afgesneden. Velen zullen zich nog de beelden herinneren van de Naco-bus R die de strijd met de elementen langs de Zuidschinkeldijk moest opgeven. stilstand kwam. Veel auto's bleven in de hoog opgewaaide sneeuw steken en ook het openbaar vervoer moest de dienst verlening grotendeels staken. Petten en Caliantsoog raakten totaal van de buitenwereld afgesneden ondanks pogingen om met een bulldozer de Zuidschinkeldijk begaanbaar te ma ken. Tegen de dichte stuifsneeuw opgezweept door een felle oosterstorm viel niet te strijden. Onze boerderij aan de Jewel- Hier eindigde de reis van de Naco-bus R De vijftiger jaren waren een periode waarin 's winters toch vaak een paar weken geschaatst kon worden. IJspret op het Zwanenwater! Als het hard waaide uit het oosten gingen we met een aantal buren schaatsen op de kooivijver in het Kooibos. Spannend vonden we dat als kinderen! Want het mocht natuurlijk niet van jachtopziener Jan van Honschoo- ten. Heerlijk beschut in het Kooibos en een oude keuken stoel mee om te oefenen. Die stoel bleef in het kooikers- boetje tot de ijsperiode weer voorbij was. De barre winter van 1963 begon met hevige sneeuwstormen rond de jaarwisseling die er voor zorgden dat het verkeer tot De boerderij van Beers aan de Jewelweg weg sneeuwde totaal in. Met buren Semplonius, Kennema en Beers gingen we aan het graven om het dorp te bereiken maar de volgende ochtend konden we weer opnieuw beginnen. De strijd met de stuivende sneeuw werd toch weer aange bonden want de volle melkbussen moesten naar het dorp ge bracht worden. We hadden al een lading melk in de gierkelder moeten lozen en dat kon toch niet zo blijven doorgaan. De

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 15