ordt't hier Tweemaal per dag over het duin Johanna WR7 heeft het zwaar te verduren Kuiter (itrnndt bij (lallaittrioog IW Werlwn i «nltoCi joeneigenaren en de hulpverleners natuurlijk. Eén opvaren de werd van boord gehaald en ging er direct vandoor; hij was er helemaal klaar mee. Gelukkig was de Dorus Rijkers er snel bij. Die legde een verbindingslijn aan en zorgde ervoor dat de Johanna niet kon stranden. Bij opkomend tij, toen het water hoog genoeg stond, werd het schip weer vlot getrokken. Dat was 's nachts na tweeën." Lachend: "Voor de business was het natuurlijk beter geweest als ie een dagje was blijven liggen." Ze brachten muziekinstrumenten mee; werd er gejamd. Ik herinner me een meisje dat patat en frikadellen bestelt. Haar oog valt op een djembé en ze begint er met enkele vriendinnen op te spelen. Een ander pakt een mondharmo nica-jammen!" Wilfred lacht: "En iedereen ruimde ook zelf de rommel op. Op het hele naaktstrand geen papiertje te bekennen." Het tweede seizoen nemen de broers Van der Ploeg de ex ploitatie over. "Ik kwam op de loonlijst. Zo had ik het hele jaar werk. In het voor- en naseizoen deed ik allerlei andere dingen voor ze. Ander voordeel: inkoop en afvalverwerking deden we eerst in ons eentje; nu samen met de anderen." Anke-Nel: "En vergeet de vrieskist niet. Het aggregaat van het paviljoen ging 's avonds uit, daarom moest die kist tweemaal per dag over het duin, van en naar Lidy van Daele -'Juf Lidy' - op de Stuyvezandeweg." Wilfred krijgt daarnaast een vast contract op Noorderhaven en ook Anke-Nel kan er aan de slag. Wilfred: "Ik ging naar Vlet 4, voor bewoners met, zoals dat heet, moeilijk verstaanbaar gedrag. Ik was nog maar een half uurtje ingewerkt, stond ik daar in m'n uppie." Het was vier jaar lang op twee plekken keihard werken. "En op een paar slechte dagen na ook vier jaar zon. Dan dacht ik wel eens: je trekt de hele wereld over om een mooie plek te zoeken; vind je 'm naast de deur!" Anke-Nel: "Eind van de middag was het in het paviljoen vaak feest. Het waren ook gemoedelijke, creatieve mensen. 'f Moet niet te gek worden, natuurlijk. Als het tweetal voor een bruiloft een dag naar Bergen aan Zee is, worden ze bij terugkomst aangenaam verrast. "Mar jan van der Ploeg had een nieuwe inrichting ontworpen," zegt Wilfred, "en alles was opnieuw geschilderd. Het zag er geweldig uit." Eén nadeel: ze had er ook een slaapkamer bij betrokken, maar dat kwam eigenlijk wel goed uit. "De jon gens werden ouder, die moesten maar weer 'ns thuis slapen." (wordt vervolgd)

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 8