"Elkaar drieënhalf jaar niet gezien" F—P— 44 In Australië "van alles opgepikt wat op mijn weg kwam" dienst doet als varende ambulance. Hij houdt dit niet lang vol. Het uit de netten pulken van de harde, scherpe garna len kost hem z'n handen. Zonder geld, maar met een open ticket op zak, vliegt hij vervolgens naar Australië. "Noodgedwongen heb ik daar alles opgepakt wat op m'n weg kwam. Ben bouwvakker geweest, heb bomen geplant, fruit geplukt en zelfs een restaurant gerund. Ik verkocht agenda's, maar ook stofzuigers. Merk Rainbow, de eerste zonder zak. En peperduur. Als je er een kocht, kreeg je een vliegreis als bonus." Daarnaast is er genoeg tijd om te genieten van de omge ving. Hij ontmoet een vriendin, de Australische Leesa, en is vaak op het water. Bij het surfen weet hij samen met een ander een drenkeling aan wal te brengen. Mond-op-mond beademing ten spijt - "Dan komt er van alles uit, enorm smerig!" - overlijdt de zwemmer twee dagen later. De po litie toont Wilfred dan een afscheidsbriefje, gevonden in de auto: suïcide dus. Wilfred neemt Leesa mee naar Nederland. Op station Schagen worden ze opgewacht door vader De Wild - "We hadden el kaar drieënhalf jaar niet gezien!" - die hen naar Callantsoog rijdt. Ze vinden onderdak op de Zeeweg bij de familie Van der Ploeg. "Op de hoek waar nu Jentien woont - JEN 10 volgens het naambordje." Na een halfjaar in Nederland eindigt de relatie met Leesa. Wilfred gaat weer naar Bergen, woont enige tijd boven een modezaak van Lous Haasdijk - inderdaad: de fameuze jour naallezeres-met-bril. Even later woont hij in het strandpavil-

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 6