"Op de fiets ernaartoe" Barkeeper bij Palermo 43 en Ant Marees. Als drie-, vierjarig jochie mocht ik met Jan Ma- rees mee op de vrachtwagen; basaltblokken rijden naar de strekdammen die gerenoveerd werden." Het blijkt het begin van een langdurige relatie met het kustdorp. "We zaten hier alle schoolvakanties, zo'n 10 weken per jaar dus. En we huur den altijd hetzelfde strandhuisje, het derde - nummer 68 - vanaf Bad Vos. Ik verdiende wat extra zakgeld met bierflesjes verzamelen voor het statiegeld. We reisden ook vaak naar het buitenland, hoor. Met het hele gezin in de auto naar Frankrijk, bijvoorbeeld, of naar opa en oma in Zwitserland. Culturele trips met veel kerken en musea." In 1970 wordt een vakantiewoning aan de Prévinaireweg gekocht, Wildzang. Met de brandweerkazerne op steenworp afstand. Brandweerman worden, welk kind wil dat niét? "Als de sirene loeide, renden alle kinderen naar de kazerne. Daar werd op een bord de brandlocatie genoteerd - voor de te- laatkomers. Wij er direct op af." Wilfreds ambitie gaat ver: "Brandweerlui dragen een broek met geïntegreerde laarzen. Dat wilde ik ook. Dus 's avonds zette ik mijn laarzen naast bed met de broekspijpen erin gestoken." Pa De Wild mag graag rally rijden. "Hij had een Volkswagen, een kever zoals 'Herbie'. Daarmee reed hij onder meer de Tul penrally. Later deed hij samen met zijn broer historische rally's in een Porsche 911Mijn oom had een huisje op Sandepark. Ik was zes, zeven jaar toen wij een telefoontje kregen: opa was overleden. Ik mocht toen op mijn fietsje naar Groote Keeten om het mijn oom te vertellen." Op deze fietstocht komt de kleine Wilfred voor het eerst langs Hoeve Oranje Vrijstaat... Wilfred zit op de middelbare school in Alkmaar. Het gaat voortvarend: hij staat op het punt over te gaan naar 4 athe neum. Dan krijgt hij de ziekte van Pfeiffer. "Het gebeurde soms dat ik op de fiets naar school in slaap viel; werd ik in de berm wakker. Erger was: de aandoening sloeg over naar het hart. Gevolg: pericarditis, een ontsteking aan het hartzakje. Een soort hartaanval dus." Wilfred herstelt langzamerhand, maar blijft nog lang chro nisch vermoeid. Hij onderbreekt zijn atheneumopleiding om volledig te kunnen herstellen. Ondertussen beidt hij zijn tijd als barkeeper bij de befaamde discotheek Palermo in Bergen. "Ik verdiende toen tweeduizend gulden schoon per maand. Als jochie van zeventien! Ga dan maar 'ns terug naar school..." Later werkt hij als barkeeper in Nero's Place, een bruine kroeg in Bergen."Dat werd opeen gegeven mo ment gesloopt om plaats te maken voor Brasserie Nero's Place. Ik kreeg zes maanden betaald verlof." Hij besluit"samen met twee meiden"een rondreis te maken door Indonesië.Treinen, boten en vliegtuigen brengen hem naar diverse eilanden en naar Jakarta. De trip eindigt in Sin gapore. De reis is onvergetelijk en smaakt naar meer. Dat gebeurt ook. Twee jaar later vliegt hij naarThailand waar hij de beroemde Koh Phangan Full Moon Party meemaakt ("We waren toen met vijftig man, nu komen er zo'n 20 duizend op af"), trekt met bus, boot, trein en liftend door Maleisië en verblijft drie maanden in India ("Inclusief ziekenhuisver blijf wegens het eten van door ratten besmette cookies"). In Thailand houdt hij zich onledig met uiteenlopende klus sen. Zo werkt hij als garnalenvisser op een boot die 's nachts Zomer 1967. Vera Heeger met Bettina en Wilfred op strandopgang Bad Vos

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 5