Ik kwam, ik zag, ik bleef... Wilfred de Wild a (deel 1) V&D, C&A en Heeger Met zijn 51 jaar is Wilfred de Wild veruit de jongste hoofdrolspeler in deze rubriek. Ook de reden waarom zijn geboortegrond is inge ruild voor Callantsoog wijkt nogal af: niet de liefde, werkgelegenheid of een oneindig op gerekte vakantie; nee, gevoelige bronchiën. 1970. Fragment uit het familiefoto-album Tegenwoordig runt Wilfred samen met zijn partner An- ke-Nel Zeeman het kampeerterrein 'De Karnemelkplaats' aan de Voorweg 1, precies op de grens tussen Groote Keeten en Callantsoog. Naast hun stolpboerderij staat een heuse SMV caravan, een Zweedse oldtimer uit 1967. Dit col lectors item vormt in de vroege zomer het decor van een gezamenlijk grasduinen in het verleden. De zon schijnt. Het bier is koud. En de woorden stromen rijkelijk. "Mijn grootvader kwam rond 1910 vanuit het Duitse Met- tingen naar Nederland," vertelt Wilfred. "Hij zat in de stof fenhandel en zag hier meer mogelijkheden. In die tijd had je veel Duitse immigranten, denk aan Anton Dreesmann en Willem Vroom (V&D) of aan Clemens en August Brennink- meijer (C&A). Opa Heeger was weliswaar minder groot en niet zo bekend, maar zijn ondernemingszin zorgde ervoor dat mijn vader, Willem de Wild, uiteindelijk meerdere mo dezaken leidde, van Schagen tot Amsterdam." Wilfreds ouders, Vera Heeger en Willem de Wild, wonen in Alkmaar. Vader De Wild deed een rechtenstudie maar richt zich toch volledig op de winkelnering. In iets meer dan zes jaar tijd worden vier kinderen geboren, Wilfred is in 1965 de tweede op rij. Hij heeft één broer, Bastiaan, en twee zussen, Bettina en Saskia. Als baby en peuter moet Wilfred zo vaak hoesten, dat zijn ouders zich zorgen maken. Frisse zeelucht moet uitkomst bieden (Wilfred, lachend: "Als er in die tijd wat minder gerookt werd, had het misschien ook gescheeld"). Juni 1967 huurt het gezin voor een tweeweek- se vakantie een huisje in Callantsoog. "Op de Fazantenweg, het eerste vóór de Abbestederweg." De jaren erop wordt het een huisje aan de Dorpsweg. "Naast de Dixiebar, bij Jan

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 4