Patates frites Knakworst Croquetten Ballen gehakt Winkel 24 Jan werkte in die tijd voor Gert de Vries, de aannemer, voor wie hij het loodgieterswerk deed. Het was in het begin in de winkel aanpakken, de klanten kwamen kijken en kopen. Er moest veel geïnvesteerd worden in de winkelvoorraad, want nee verkopen wil je niet. Later werd het in de winter rustiger en alleen 's zomers was het nog een gekkenhuis. De boekhouding werd met de komst van de btw ingewik kelder. Het was financieel niet vol te houden en op een ge geven moment stelde Jan voor een vaste baan te zoeken en de winkel te verkopen. Riet vond het jammer, want het bracht haar bezigheid en ze ging graag met de klanten om. Maar ze zag wel de noodzaak ervan in. Jan solliciteerde en kwam bij de Utrechtse Loodgieters Centrale, waarvoor hij uitvoerder- loodgieter in Zaandam werd. De winkel werd eind 1969 verkocht aan de familie Van Nuland. Voor uw Bi) grotere hoevelheid op ieder uur van de dag thuis bezorgd. De Callantsöger FRITESMAN J. ERARDUS Tel. 242 Toen zij daar een jaar of drie woon den kwam er een stek vrij aan de Abbestederweg, bij de opgang naar het strand. Er werd iemand gezocht die daar patat frites wilde verkopen. Dat zijn ze gaan doen in de zomer maanden. Jan werkte gewoon door. In de weekenden was het hard werken. Riet maakte de kroketten en schilde de piepers (bintjes). Het was een drukke tijd, maar het gaf ook voldoening. Patatkraam 1957 [Het zenden van goederen tot verkoop voor rekening van af zender - red.] Maar met z'n tweeën gingen ze er tegen aan, ze zagen het als een uitdaging. Riet moest de vakdiploma's A en B halen voor huishoudelijke artikelen en voor elektrowin- kelier. Ze zat 's avonds laat nog te leren. In januari 1961 is de winkel geopend. Op een gegeven moment stopten vader en moeder Rietvink met de gasflessen en de bijkomende werkzaamheden. Jan en Riet namen dat over en voor gasflessen moest je voortaan naar Dorpsweg 30. In die tijd wilde Jan wel voor zich zelf be ginnen, ook met een eigen winkel. Hij was een goede vakman en Riet had ondertussen haar middenstandsdiploma gehaald. Zij zochten een pand in Callantsoog en konden de boerderij van Kruit op het Dorpsplein kopen voor 20 duizend gulden. Toen kwam vader Klaas met het idee om hun woning/winkel over te nemen in ruil voor het huis aan de Dorpsweg 30, zodat hun dochter Jannie en schoonzoon Aad uit Den Helder dich terbij konden wonen. Zo verhuisde het jonge gezin Eradus van Dorpsweg 30 weer naar Dorpsweg 3. Vader en moeder Rietvink kochten het huis van Piet Daalder aan de Jewelweg. Het huis, waar zij een zaak wilden vestigen, was eigenlijk te klein voor een winkel en een gezin. De bovenverdieping had een schuin dak en Riet die haar derde kind verwachtte, kon er amper staan. Dus er moest worden verbouwd. Jaap de Vries maakte de tekening en zo is het geworden. De eerste tijd was niet gemakkelijk. De winkel moest worden ingedeeld, er moest een goederenvoorraad komen, alles op consignatie.

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 6