n Even. 242 bellen En Rietvink zorgt weer voor Butagas-stellen Uit voorraad in prijzen K. RIETVINK Butagas Callantsoog KA] TE Verkering Ondernemen Aan de achterkant van hun huis was een garage voor opslag van butagasflessen. Als klanten belden om een nieuwe buta- gasfles, werd met de auto een volle fles gebracht, desnoods aangesloten, en de lege fles ging weer mee terug. Als vader Klaas niet thuis was bracht haar moeder of Riet de bestelde gasfles achter op de fiets naar de klant. Haar vader had een speciale plank op de bagagedrager gemaakt, met een uithol ling, waarin de fles - op zijn kant - precies paste. van laag tot hoog I In Alkmaar ging Riet één jaar naar de mulo, maar terug in Callantsoog ging ze naar de huishoudschool in Schagen. Elke dag fietsen met schoolgenoten, waaronder Nel de Haan, die schuin tegenover haar woonde. Op zaterdag werkte ze bij mevrouw Mol, vrouw van meester Mol, in het schoolhuis. Ze wist van aanpakken en leerde er boerenkool snijden. Toen ze vijftien jaar oud was, leerde ze haar toekomstige echtge noot Jan Eradus (1932) kennen. Zij ontmoetten elkaar op een jeugdclub, die gehouden werd in een barak aan de Zee weg, vlakbij de kerk. Jan werkte al vanaf zijn twaalfde jaar bij de firma Rozenkrans, een technisch bedrijf in 't Zand. Hij was technisch aangelegd en wilde graag naar de lts. Dat kon niet doorgaan, maar hij heeft zich wel ontwikkeld als lood gieter en elektricien en haalde later ook zijn vakdiploma's. Riet werkte na haar schooltijd 's zomers in pension Seinpost bij Grietje Kater in de keuken. Ze begon daar om 6 uur in de morgen en werkte tot 8 uur in de avond. Tijdens de winter maanden werkte ze als huishoudelijke hulp in gezinnen waar het nodig was. Dat heet nu thuishulp. Stil zitten kon ze niet. In haar vrije tijd naaide ze jurken. Na vijf jaar verkering trouw den Riet en Jan in 1955. Zij kregen samen vijf kinderen. Trouwfoto Jan en Riet Een huis hadden ze nog niet, maar ze mochten zolang in het gastengedeelte van vader en moeder Rietvink wonen. Die hadden een garage achter het huis op Dorpsweg 3, die 's zomers bewoond werd door het gezin zodat hun woon huis verhuurd kon worden aan badgasten. Toen het stel in december trouwde stond die toch leeg. Al vrij snel konden ze het dubbele woonhuis aan de Dorpsweg 30 kopen, voor elfduizend gulden. Zij verhuisden en werden buren van de familie Ten Boekei, die hun huurder werd voor acht of ne gen gulden per week. Riet zorgde voor meer inkomsten, 's Zomers woonden zij in de ruime bijkeuken en het woon gedeelte was voor de gasten. Zo kon je mooi je hypotheek aflossen. Zij verdiende in het hoogseizoen meer dan Jan binnen bracht. Het gezin Eradus in 1963. Vinr: Annemieke i 959), Riet met op schoot Erik Jan 1963), Ineke 1957), Ingrid 1962), Jan en Karin (1961)

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 5