Ik kwam, ik zag, ik bleef... Corry Kloosterboer Politieauto voor de deur Ene'groenteboer Kloosterboer' 36 Van dam tot dam-slapers Corry Kloosterboer-lsaksson vervolgt haar herinneringen. In het eerste deel (zie de Clock, nr 1maart 2017) is zij van start gegaan met strandactiviteiten voor kinderen. Hoe vergaat het haar verder? "Bent u van de Badbode?" Corry staat in haar voortuin en de vraag komt van Pieter Lutz, een acteur die landelijke be kendheid geniet, niet in de laatste plaats door zijn rol van 'Meneer de Behanger' in een televisieserie. "Hij logeerde met vrouw en drie dochtertjes, in een zomerhuis tegenover ons. We praatten wat en sindsdien kwamen ze vaak bij ons." Als op een mooie zomerdag een politieauto stopt bij Corry voor de deur, staan de Lutzen aan de overkant doodsang sten uit. "Vilhelm had kort ervoor met de auto hun kinderen meegenomen naar het Zwanenwater en ze vreesden dat er iets verschrikkelijks was gebeurd. Terwijl de politie enkel een bericht voor de Badbode kwam brengen!" Willem Kloosterboer maakt voor zijn werk vele autokilo meters en vervoert zich graag in enige luxe. Hij rijdt een Cadillac van een model dat gerust een 'slee' genoemd kan worden. Dat valt op. "Als de kinderen een enkele keer van school werden ge haald in Den Helder, zagen hun klasgenoten die Cadillac. En je weet: geld is belangrijk voor Nieuwediepers. Het was dan ook vaak: 'Wat doet jouw vader eigenlijk?'Vilhelm ant woordde meestal met: 'Weet ik niet'of'Iets in Rotterdam', want meer wist hij eigenlijk ook niet. Nu zie ik op een dag een auto op de Zeeweg voorrijden, jongens achterin, en maar naar ons huis staren. Later hoorde ik dat de bestuur der in het dorp naar ene'groenteboer Kloosterboer'had ge vraagd. Nu was Langeveld op het Kerkplein de enige groen teboer, dus werden ze naar ons doorgestuurd. Wat bleek: Vilhelm, het gezeur meer dan zat, had z'n klasgenoten maar iets op de mouw gespeld." 1973. Nichtje Mignon isaksson (links) en Marlies Tiebie op het Dorpsplein tijdens Koninginnedag Het zijn de jaren zestig, jongeren roeren zich in Amsterdam. Provo's dansen -'ughe, ughe, ughe'- om 't Lieverdje op het Spui. Hippies -'make love, not war'- slapen op de Dam. De Lutzen zijn op bezoek en de sfeer stijgt. "De drank raakte op. Pieter ging nog een fles jenever halen en Willem siga retten. We werden steeds creatiever. Zo rond een uur of elf bedachten we een nieuwe activiteit voorop het strand: Van dam tot dam-slapers!" Het moet rond middernacht zijn als ergens een laken vandaan wordt gehaald. "Daar kalkten we

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 18