Van de redactie In memoriam Herman Bloem Reactie Ewoud Smit Wandeling Uitlandse polder Half januari bereikte ons het droevige bericht dat Herman Bloem is overleden. Bij veel mensen was hij bekend van zijn werk op het gemeentehuis. Na zijn pensionering hielp Herman jarenlang met allerlei klussen in museumboerderij Tante Jaantje en behoorde hij tot een trouwe groep noeste werkers. Vanaf 1997 was Herman redactielid van de Clock van Callens-Ooghe. Behalve het uiterst precies corrigeren van de aangeleverde teksten, schreef hij ook een aantal artikelen voor de Clock. We noemen daar van zijn onderzoek naar de geschiedenis van Huys ten Oghe, het bejaardenhuis waarbij hij ook nauw betrokken was, en de verkoop van de Heerlijkheid Callantsoog.Toen Herman 75 werd, vond hij dat het genoeg was geweest. Al jaren daarvoor had hij ons daarop voorbereid: "Als ik 75 ben, is het tijd om te stoppen." In 2006 was het zover, al heeft hij daarna nog wel een poos hand- en spandiensten voor de redactie verricht. De laatste jaren ging het niet zo goed met Herman. Hij moest verhuizen naar Mag- nushof, waar hij is overleden op 86-jarige leeftijd. We zullen ons Herman, altijd bescheiden, blijven herinneren. In de Clock van juni 2004 (jaargang 19, nummer 2) interviewde Janny Provily de dochter van dokter Oter doom, Lia. Dokter Oterdoom was in de periode 1921-1935 huisarts in de Noordkop. Zijn praktijk reikte van Huisduinen en Wieringerwaard tot Schagerbrug en Callantsoog. Hij opereerde vanuit 't Zand. Zijn vrouw bestierde daar de apotheek. In 1935 verhuisde het gezin naar Hilversum. Lia was intussen getrouwd met de zoon van meester Smit, hoofd van de lagere school in Callantsoog. Haar zoon Ewoud Smit liet de redactie vorig jaar weten dat Lia ondertussen 93 jaar oud is en in een zorgcentrum inWijk bij Duurstede woont. Zij is niet meer in staat te lezen, reden waarom hij het abonnement op de Clock moest opzeggen. "Mijn grootouders," zo schreef Ewoud Smit, "zijn dus de beschreven dokter Oterdoom en meester Smit. De oude Piet Vos heeft mij ooit - toen ik nog klein was - m'n dolkmes afgenomen, omdat ik daarmee iets in een boombast kerfde in 'zijn'VVV-bosje. Hij had natuurlijk groot gelijk; het mes heb ik later teruggekregen. Vroeger heb ik met m'n ouders, m'n zus en m'n oom en tante en hun kinderen menige zomer in Callantsoog doorgebracht. Ook nu nog rijden we er altijd even doorheen, wanneer we van vakantie op Texel terugkomen. Ik zie vrijwel niets meer terug van het oude Callantsoog en proef de sfeer van weleer op geen enkele wijze meer." Hij eindigde zijn brief met zijn "waardering voor de inzet en wijze waarop jullie vormgeven aan de 'Historische Vereniging Callantsoog' en 'De Clock van Callens-Ooghef' Waarvoor onze dank! Na de geslaagde lezing avond over de Uitlandse polder kunnen onze leden met al deze informatie in de rugzak, op zaterdag 13 mei a.s. het landschap en het 1.5 kilometer lange natuurpad verkennen en beleven onder leiding van boswachter Marcel Haas van Natuurmonumenten. Informatie en overleg met Robbert Blom tel. 571111. Callantsoog Uitlandse Polder Legenda Ingang Bankje Q Parkeerplaats Uitzichtpunt Informatiepaneel

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 9