1 S 'i -~s ,v v *411 'Ze kregen een fopbrilletje op' 6 Corry Kloosterboer betreurt het dat zij nooit een foto van het concours heeft kunnen bemachtigen. "Er waren zoveel mensen, er moéten toch beelden van zijn?"Ze doet dan ook graag een oproep aan de lezers van de Clock. Bij deze. *0^ - S - S w* - :S *■- Beginjaren '60. Corry Kloosterboer werkt aan zandfiguur Haar dochter blijkt er talent voor te hebben: "Mariska deed het heel goochem: ze keek vooraf goed vanafwelke hoekje het best in welke richting kon schieten." En zo staat er elke week iets anders op het programma: zandhopen scheppen, een kruiwagenrace, schatgraven, zandfiguren maken. En als op 27 augustus 1959 de eerste dam tot dam race wordt verlopen, is Corry er als de kippen bij om een strand- versie te organiseren. Inclusief verkleedpartijen. Zo verschij nen Mariska en Frits Vos een keer als 'Vrouw Jantje' en haar zoon. "Zij was van het Armenhuis dat hier ooit was. Zoon lief was aan de drank. Jantje moet eens gezegd hebben: 'Ik wou dat drankjes een gulden kosten' - een kapitaal toen -, waarop de zoon antwoordde:'Ik wou dat drankjes zo groot waren als een vuurtoren'. Enfin, na die eerste race hadden we elk jaar onze eigen dam tot dam-loop. Die startte bij de dam voor Niek Smit - nu paviljoen De Stern - en finishte bij een dam verderop." (wordt vervolgd) Het moet omstreeks diezelfde tijd zijn geweest, dat Corry - alleen op het strand, de kinderen zijn naar school en Willem is in Rotterdam - tal van kindertjes op het strand ziet lopen. "Ik heb toen in de strandtent gevraagd: 'Kan ik geen spelletjes met ze doen?' En zo is het begonnen; met de hele kleintjes, van vier tot zes jaar. Die moesten, met een aardappel balancerend op een eetlepel, over het strand naar een stoof lopen en daar een vlag getje in steken. De wat grotere kinderen - Mariska deed daar ook aan mee - liet ik ballen in een kuil schieten. Ze kregen een fopbrilletje op, dat een af wijking gaf in het zicht." Beginjaren '60. Mariska Kloosterboer en Frits Vos (als 'Vrouw Jantje'en haar zoon) tijdens dam tot dam-loop

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 8