"Ik heb een baantje voor je" Kermis-bode 5 sept. 1959 CALLANTSOOG Rechts: Zeeweg 12 in 1955, nog zonder zijvleugel. Huis met dakkapel was van de familie Kruijer Particulieren beschikken nog nauwelijks over een telefoon aansluiting. "Kees van Eek van de manufacturenwinkel op het Dorpsplein nam voor ons de telefoon aan." In 1958 wordt de woning aan de Zeeweg verbouwd en komt er een zijvleugel bij. "In april zijn we in het huis gegaan. De werklui waren nog volop bezig, dat duurde tot de zomer." Het is die zomer dat burgemeester Correljé - "de beste burge meester ooit; een echte burgervader!"- voor het eerst bij haar aanklopt met de vraag te jureren bij zandkastelen bouwen. "Ik kon toen niet, maar kort daarna wel, bij een verkleedfeest." Het jaar erop komt Willem, actief bij de plaatselijke VVV, thuis van een vergadering: "Ik heb een baantje voor je. Ze zoeken iemand die de Badbode wil voortzetten." Corry neemt de taak op zich."Ik dacht: iedereen schrijft wel een stukje voor de Bad bode. Nou, één keer was dat ook zo. Toen Jacob Vos me op een dag vroeg waar nummer twee bleef, had ik nog niets binnen. Toen heb ik het allemaal zelf geschreven. En zo is dat eigenlijk gebleven." Gaande weg neemt ze ook andere taken over: de advertenties -'"s winters zocht ik alle adverteerders op"-, de lay-out en de cor rectie. "De eerste zomeruitgaven werden huis-aan-huis rondgebracht; badgasten kregen hem thuisgestuurd. Later werk ten wij met abonnees en de exemplaren die overbleven werden los verkocht. Op verzoek van het kermiscomité vult Corry in september 1959 een speciale Kermisbadbode. Ook wordt daarin een zangconcours aangekondigd met koren in de grote zaal van Hotel Callant - later bekend als Het Levende Water, nu staat CallantsogerStaeteer."Er waren koren uit de Zaanstreek, uit de Garnekuul en een koor uit Callantsoog zelf. Willem werd gevraagd dit koor te dirigeren. Hij liet de koorleden toen in West-Friese klederdracht optreden. Er was veel publiek. Het repertoire bestond uit bekende volksliedjes: Karretje op de zandweg reed, Ik heb m'n wagen volgeladen. Het koor werd in tweeën gesplitst: mannen en vrouwen, eerste en tweede stem. En het grappige was: het koor zong die twee num mers door elkaar. Dan begon de eerste groep met Karretje op de zandweg reed... waarop groep twee inviel met...vo/ met oude wijven. Vreselijk leuk! Dat vond Willem ook. Het koor was een bij elkaar geraapt zootje, maar het won wel de eerste prijs!" Redactie. Mevr. C H. KLOOSTERBOER-ISAKSSON Administratie: R. KOELEMEIJ - Dorpsplein 34 - Callantsoog - Tel. 02248-338 Druk: Fa. K. VAN LOENEN 6 Zn. - Schagerbrug - TeL 02247-272

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 7