Verslag verenigingsjaar 2016 Robbert Blom Naast de frequente contacten tussen de bestuursleden is het bestuur dit verslagjaar tien keer in vergadering bijeen geweest.Onderstaand een aantal onderwerpen die het waard zijn vermeld te worden: Het ledenbestand loopt langzaam achteruit. Aanwas van jongere leden zou goed zijn. Voor onze site van de Omroeper heeft Lammie de Ruiter een fraai en meer geschikt (kleuren)logo gemaakt. Tot de redactie van de Clock is toegetreden de inmiddels weer met Callantsoog verbonden Hans Raap. De redactie is hiermee op volle sterkte gebracht. De door de Historische Vereniging en Callinger Erfgoed georganiseerde zeer geslaagde Snertmaaltijd werd be zocht door ruim 70 vrijwilligers. De samenwerking met de nieuwe drukkerij is creatief en functioneel verlopen. De nieuwe uitvoering is door de lezers positief ontvangen. Ook dit jaar zijn de fotomiddagen een succesformule gebleven. Lammie de Ruiter en Co de Bakker zijn voor extra aandacht en aanvullende informatie gebruik gaan maken van Facebook. Op de ALV in april heeft Hans Raap een persoonlijke presentatie met historisch beeldmateriaal verzorgd over de Watersnoodramp van 1916 in de Anna Paulownapolder. Tijdens de ook dit jaar waardige Dodenherdenking heeft een vertegenwoordiging van het bestuur kransen gelegd bij de Mauritsplaquette en het herdenkingsmonument. Het herdenkingsbankje voor de Engelse bommenwerper op het uitzichtplateau van het Zwanenwater is gereno veerd. Ook heeft Natuurmonumenten het informatiepaneel vernieuwd: er zijn een foto op A3-formaat van het vliegtuig en aanvullende tekst toegevoegd. Wederom is de jaarlijkse excursie, deze keer met 43 personen, succesvol verlopen. Complimenten aan Willem van der Ham voor de organisatie. De aanlichting van de kerk was al langdurig defect. Het bestuur nam verantwoordelijkheid voor het probleem waarbij Quirien Tepas de coördinerende taak inspirerend en doelmatig heeft aangepakt. Een jaar later werden het bestuur en de werkgroepsleden die - met inbreng van diverse expertise - het karwei op zich hadden genomen in de zaal van 't Boekenpunt door Dries Blokker bedankt. En zo werd een symbolische (taart)punt achter het zeer succesvol afgeronde project gezet. De bezoekers van de begraafplaats zijn de drie dames van het onderhoud zeer erkentelijk voor hun inzet. Onderwerp voor de najaarsbijeenkomst van 25 november vormde de bedijking van de Uitlandse polder en de aankoop van gronden daarin door Natuurmonumenten. De historische inleiding werd verzorgd door Robbert Blom, die Dan van Lunsen moest vervangen. In het tweede gedeelte van de avond ontvouwde boswachter Marcel Haas de plannen van Natuurmonumenten in de Uitlandse polder en toonde met drone-foto's de realisatie daarvan. De 3e fase van dit onderwerp vindt plaats in mei 2017. Dan kan men wandelend door de Uitlandse polder ook lijfelijk van het natuurpad genieten. De wind is in het verslagjaar uit de goede richting gaan waaien. Er werd een weidemolen-werkgroep samengesteld onder leiding van bestuurslid Erik Zwaan. Mede doordat er een molenaarswisseling gaat plaatsvinden. Kees Schagen zal - gezien zijn leeftijd - zo omstreeks de molendagen in mei 2017 zijn taken overdragen aan Cees Jan Krijnen. Op 10 december j.l. vond een eerste kennismaking plaats waarbij is onderzocht hoe de Zwaanse molen er bij staat. Voor verdere informatie over het jaarverslag of de overige besproken punten kunnen de leden terecht op de Algemene Leden Vergadering van 21 april a.s.

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 16