9 30-05 Uitkijken over duintoppen en uitgestrekte valleien. Duingebieden Callantsoog en Den Helder door samenwerkend beheer uitgeroepen tot Europees beschermd natuurlandschap. 06-06 Zonnige zangdag met Zingen aan zee. Optredens van 4 koren in Dorpshuis. Dirigent André Jansen aanjager van het geheel. 12-06 Bij Met Oog op food festival niet alleen eten van stands en foodtrucks verkrijgbaar op het Dorpsplein. Ook leuke dingen en spelletjes te doen om eetlust op te wekken. 15-06 Kees en Dini van Dalsem en vele medewerkers van toen ontmoeten elkaar in Callantsoog op C1000-reünie. 29-06 Boerderij Noordschinkeldijk 7 (sierde in 2011 voorkant de Clockblijft behouden na vertrek eigenaars. Wordt recreatieplek voor groepen en gaat ook bed&breakfast bieden. 04-07 Je ogen uit kijken bij tal van kramen. Kunstwerken en siervoorwerpen in allerlei uitvoeringen trekken aandacht op kunstmarkt. 21-07 Zanger Tom Haver waagt zich aan lied Waar is hier de Pokémon? Zeer geschikt voor kermissen en andere volksfeesten. 28-07 Vele handen maken licht werk op strandschoon- maakdag. Van paviljoen Vos, Callantsoog, tot paviljoen Zee&Zo, Petten, vrijwilligersploegen in actie. 06-08 Natuurbrandbestrijdingsvoertuig. Een mondvol, maar dan heb je ook wat. Geschikt voor strand, duin en natuurgebieden. Vuurdoop in Julianadorp: nablussen brand met 4000 liter water. 24-08 Ruim 400 paar ogen volgen verrichtingen voetballers tot 16 jaar op Callantsoger grasmat. Feyenoord wint van AZ met 5-3. Scouts druk in de weer met notitie boekjes. 25-08 Deze maand eindigt met echte hittegolf. Late badgasten genieten volop, de reeds weer werkende mens baalt als een stekker. 30-08 Vleesmes en gehaktmolen overgedragen aan slager Wouter Irik door slager Michel Kokkelkoren. Michel werkt voort in Hoorn. Wouter ziet het wel zitten aan het Dorpsplein. 29-09 Grijze afvalbak met oranje deksel blijkt goed te werken. Plastic, blik, drinkkartons gescheiden inzamelen goede greep. 08-10 Bomen met rode stip worden omgehakt. Uitlandse bos na 30 jaar toe aan uitdunning. Martin Maijer (69) vrijwilliger Staatsbosbeheer vaste werkklant in bos. 21-10 Eigenaar voertuig keek raar op bij auto op stenen in plaats van wielen. Dieven sloegen toe bij de Gloode en ook elders in regio. 31-10 Lifestyle beurs goed bezocht in Dorpshuis. Vooral veel vrouwen op de been voor onder andere kapsels, hippe rollator, hondenverzorging, kleding, wonen. 08-11 Kudde van 250 Kempische schapen graast op diverse delen natuurgebied. Vegetatie vaart er wel bij. Zaden verspreiden zich makkelijker. 17-11 Voor oppotten geld herinrichten schoolplein, houdt Frankendaelschool fancyfair. Loterij, Italiaans eten. Een optreden ook op programma. 30-11 Tocht over strand voor overleden Maarten Bakker. Zoon Alex bestuurde KNRM-truck. Vanaf strandslag Kiefteglop liepen KNRM-collega's mee naar kerk. 03-12 Fenomeen: een Weiger Sint. Vincent Vos laat verstek gaan na 20 jaar bij peuterspeelzaal. Vanwege Zwarte Pieten niet welkom! 17-12 Vossen grote bedreiging voor bijvoorbeeld broed gebieden. Zonder natuurlijke vijanden lopen er duizenden rond in natuurgebieden. Komen steeds vaker naar bewoonde streken. 20-12 Lenig op weg naar 80 jaar. Anne-Cathy Pfeifer bezig met ouderen in Dorpshuis. Alle lichaamsdelen komen aan de beurt. 30-12 Het strand bezaaid met zeesterren. Een bizar gezicht. Strandvonder Sjef Otto: "Komt meer voor, is gewoon de natuur." 07-09 Drie nesten van oeverzwaluwen ontdekt in natuur gebied Zwanenwater. Sinds 1970 niet meer gezien. 08-09 Jan de Ruiter (62) nieuwe directeur Dorus Rijkers museum Den Helder. Jan al bekend door voorzitterschap Vrienden van Reddingmuseum. 13-09 Kerk weer mooi in licht van schijnwerpers. In Brantpunt met taart gezamenlijke aanpak leden werkgroep afgesloten. Helaas ontvielen ons in 2016 de volgende leden: Dhr.J. Schilder Dhr. J.Tielemans Mw. R. Hoep Dhr. N. Smit Mw. G. Kruit Dhr. G. Scheringa Mw. Klaver Dhr.W.Unk Mw. R. van der Helm Dhr. B. vanTwuijver Mw. J. Vos Dhr. M. Bakker Mw. L. Hopman Dhr. J. Zwaan - Abbestee Mw. C. Dienst

De Clock van Callens-Ooghe | 2017 | | pagina 11