Fotomiddagen „Dixie-bar is heropend Ook in het nieuwe jaar gaan we weer door met de gezellige en informatieve fotomiddagen in het Dorpshuis. Noteert u alvast in uw agenda de 2e maandag van de maand, van 14.30 tot 16.30 uur. 9 januari 13 februari 13 maart 10 april 8 mei 12 juni CALLANTSOOG Gisteren is in Callantsoog de „Dixie-bar" van de fa milie P. Dik heropend. Het café-res taurant-bedrijf is nu uitgerust met een speciale keuken voor goedkope maaltijden, zodat een zogenaamd snel- buffet kan worden geëxploiteerd. De heropening ging gepaard met een schat aan bloemen en werd bijge woond door vele belangstellenden. De zaak is keurig en smaakvol ver bouwd en hiermee werd de heer Dik uitvoerig geluk gewenst. Onder de aanwezigen bevonden zich de wet houders G. Sleutel en mevr. A, G. Geertsema-Tensen en VVV-bestuur- ders F. Vogelzang, P. de Haan. Ge sproken werd er door de voorzitter van de VVV, de heer A. v. Scheyen die gelukkig was met deze aanwinst in de recreatieve sector. Voorts voer-1 den hert woord de gemeente-ontvanger B. J. Tiebie, de heer J. Boeder na mens middenstandsvereniging en C. Raap namens de accordeonvereniging „De Golfbrekers." Dixie-bar Na de camping kwam er een nieuwe uitda ging, de Dixie-bar. Daar heeft het gezin ook ge woond, alleen zomers en in de winter thuis op de Denneweg. De Dixie-bar, Harry heeft de naam bedacht, zag er verwaarloosd uit. De vorige eigenaar was ook melkrijder en het café liep niet. Harry kreeg er aardigheid in, gaf zijn baan als ban ketbakker op en ging achter de bar. Broer Freddy zat toen op de technische school, deed de opleiding elektricien en ging bij de NS werken. Harry vertelt: "Omdat er een keukentje bij was, dachten we ontbijt aan te bieden. Daarna gingen we patat bakken. Er kwamen meer mensen te eten en zo werd het een restaurantgebeuren. We frituurden halve kippen en schnitzels en verkochten saté met pindasaus. We zetten voor in de steeg tafeltjes en stoe len en het werd drukker. Mensen kwamen van het strand en gingen hier eten. 's Morgens kwamen er meer gasten voor een ontbijt. Het was mond-tot-mondreclame, want van af de weg viel het niet op. Moeder werkte ook mee, maar meer achter de schermen in de keuken. Vader Piet hield van muziek en die stond 's avonds luid aan. Duitse toeristen de den eens een optreden en soms waren er muzikanten die spontaan iets lieten horen. Het was altijd feest. Dit hebben we twee jaar met plezier gedaan. Ik wilde het niet van mijn ouders overnemen. Ik dronk graag met de klanten mee en ik constateerde dat dat niet goed ging. En het nachtleven werd voor vader Piet te zwaar." in 1972 verhuisde een deel van het gezin naar Heerhugo- waard en kort daarop naar Alkmaar. Vader Piet kocht een sigarenwinkel aan de Kennemerstraatweg. Hij ging het rus tiger aandoen maar in het weekend bracht dat toch veel vertier vanwege AZ. Na nog enkele banen stopte hij op zijn 55ste met werken. Hij had veel last van migraine. Het echt paar liet een huis in Denia in Spanje bouwen en ze brachten daar vele zomers door. in 1983 belandden ze weer in Cal- lantsoog. Daarna in Schagen, en uiteindelijk werd, vanwege de zware reuma van moeder Nel, een aanleunwoning op de begane grond bij De Bron gehuurd. Daar hebben ze de laat ste jaren nog fijn gewoond. Vader Piet is in 2003 overleden en moeder Nel vijfjaar later in 2008. Verenigingen Beide ouders waren zeer actief in het verenigingsleven en ook muzikaal. Er stond een piano in huis en de kinderen kre gen pianoles. Maar Harry had het al gauw gezien. Vader Piet speelde accordeon en was samen met zijn dochter lid van de accordeonvereniging De Golfbrekers. Ook speelde hij samen met Kees Raap en Wil Strik op feestjes. Na de jaarlijkse uit voeringen verzorgden zij de dansmuziek. Moeder Nel zat bij de Plattelandsvrouwen, bij de handwerkclub en zong bij het zangkoor. In de bakkerij werd wekelijks door het koor gere peteerd met een kop koffie na afloop. Verder was vader Piet voorzitter van de Landelijke Bakkersbond, zat in de Midden standsvereniging en in het Oranjecomité. En regelde, samen met anderen, de opening van het badseizoen. Later begon hij met schilderen. Zijn schilderijen hingen, of hangen er nog, in de gangen van het hoofdgebouw van De Bron. Opening Dixie-bar. In het midden Elly, derde van rechts moeder Dik

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 8