BEST IN Het ging goed met de zaak, want Cal lantsoog groeide en het toerisme kwam op gang. Bakker Piet vergat zijn vroegere klanten niet en bleef venten in Groote Keeten en op Abbe- stede. En 's zomers kwamen daar de campings bij. Het personeel werd uit gebreid. Vader Piet met Harry en Freddy in de bakkerij Moeder Nel met dochter Elly in de winket In 1962 werd de familie Dik 's nachts opgeschrikt door rookontwikkeling vanuit de bakkerij. De schuif van de schoorsteen was niet opengegaan toen de kachel begon te branden en de rook kwam door de ventilatiekleppen in de oven naar buiten. Binnen de kortste tijd stond alles in de rook. De kinderen werden wakker gemaakt, want brand was de eerste gedachte. Vader Piet liep in het donker door de rook op de tast naar de oven om de boel af te sluiten. Alles roet! Hij deed de tl-verlichting aan, maar WEEK ZEI TE \IE1 die was zo zwart, dat je die niet eens zag bran den. Harry: "Dat hij het overleefd heeft, is een wonder." Er kon de vol gende dag niet gebak ken worden. Het per soneel is alleen maar aan het schoonmaken geweest. De kinderen werden naar de over kant gebracht, opge vangen door de familie De Wilde-Vos. Uitbreiding Toen de familie Mooij ging verhuizen naar het nieuwe be jaardenhuis in Callantsoog kwam het pand naast de winkel leeg te staan. Het liep tegen de zomer, dus te laat om te gaan verbouwen. Vader Piet maakte er een snackbarre tje. Er werden patat en kroketten verkocht. Dat liep goed, vooral voor de badgasten. Dat heeft één zomer geduurd. Na het seizoen is het hele pand verbouwd. De indeling ver anderde. De winkel ging naar de oude woning en de oude winkel werd woongedeelte voor het gezin. De bakker wil de uitbreiden. De eerste auto's op het Dorpsplein kon je op twee handen tellen, maar een paar jaar later zag hij hoe politieagent Kooij daar de auto's naar hun parkeerplaats di- CALLANTSOOG. Voor bakker P. C. Dik zette de nieuwe week niet best in. Hij begaf zich zondagavond naar bed in de overtuiging dat de automatische oven uit was maar toen zijn echtgenote 's nachts om half twee last van kiespijn kreeg en beneden kwam, bleek het an ders: de bakkerij, het woonhuis en een opslagplaats waren onder een dikke, vette laag roet bedolven Onmiddellijk werd de oven uitge zet en om een beetje lucht te krij gen alle ramen geopend. Een on derzoek leerde dat het rode con trolelampje van de ovenverwar ming los was geraakt en niet werkte. Maandag bij het aanbreken van de dag kon men beginnen met het nare karwei alles schoon te maken, een langdurige en vieze bezigheid. De bakkerij, waar de situatie uiter aard het ergste was, zal geheel op nieuw moeten worden gewit. rigeerde. Met de verbouwing moest er een gebaksafdeling bij. Zo kwam er een nieuwe broodbakkerij en een banket bakkerij. Piet Stobbe werd in dienst genomen voor gebak en banket. De omzet ging omhoog. Als vader Piet het niet kon bebakken in de zomer, betrok hij brood van bakkerij Bouwens, die een broodfabriek had in Heerhugowaard. Na de verbouwing Hielpen de kinderen mee in de bakkerij? Elly: "Ik was toen negen jaar, mocht nog niet in de winkel. Maar in de bakkerij moesten we koeken inpakken of brood snijden. Ik heb het niet als erg ervaren. Toen ik elf of iets ouder was hielp ik in de winkel en zomers gingen we venten. Dat ging met een elektrowagentje: een druk op de knop en je reed." Harry: "La ter gingen we met een volkswagenbusje de campings af."Hij vertelt verder over de strenge winter van 1963: "Een oom en tante kwamen langs om te helpen met oliebollen bakken. De hele nacht door werd gebakken. Callantsoog was geïso leerd. Vader had genoeg meel maar geen gist. De vertegen woordiger kon Callantsoog niet bereiken en had het op een

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 6