Callantsoog Bakker Dik aan Dorpsplein 63 Vader Piet was meer bakker dan banketbakker. Hij bakte wel taarten, maar alleen op bestelling. Vanuit de winkel werd het niet verkocht, daar was Groote Keeten te klein voor. Voor een bijzondere gelegenheid heeft hij een grote taart gemaakt met de tekst: Den Helder - Callantsoog - Van de Oorlogsschade Commissie. De taart werd met vaders eer ste auto (een Opel) naar Den Helder gebracht. Zijn specialiteit was het maken van "spouwers". Het waren witte bolletjes met anijszaad, die gebakken en gedroogd werden. Het was een gelegenheidsartikel. Eigenlijk waren ze niet eens lekker. In die tijd had je alleen wit en bruin brood. Het oude pand met de winkeldeur op de hoek rechts. Het laken was tegen de zon Callantsoog In 1958, toen het echtpaar Brantenaar de bakkerij in Callants oog verliet, kon vader Piet het pand kopen van mevrouw Leguit sr. uit Schagen. Hij wilde een grotere bakkerij, en wat meer centraal in het dorp. Een nadeel was, dat er aan dat pand nog een woonhuis zat dat gehuurd en bewoond werd door het echtpaar Piet Mooij. Na wat ver bouwingen en aanpassingen kon de winkel officieel geo pend worden door burge meester Cor- reljé. Hij was blij met de nieuwe zaak, die het hart van Callants oog verfraai de. en de heer P. Wolfswinkel. IJs Harry weet te vertellen dat zijn vader ook ijs maakte. Er werden met de auto grote staven ijs van twee meter lang, in wollen dekens verpakt, uit Alkmaar gehaald. Vader had een machine, die hij had aangesloten met een band aan de deegmachine. De deegmachine was een kuip, waarin een trommel draaide. Het ijs sloeg hij stuk, dat ging in de kuip om de trommel heen en dan ging hij consumptie-ijs draai en. De stukken ijs werden gebruikt om het koud te maken en te houden. Hij had een oude kiosk (eigenlijk was het een TBC-hokje) die bij de strandopgang in Groote Keeten stond. Hij had er een paar klapstoeltjes bij gezet en op zondag ver kocht hij daar schepijs en frisdrank. Aan het begin van het seizoen kwam buurman Stam met paard en wagen en die bracht de hele ijstoestand naar het verkooppunt en aan het einde van de zomer ging alles weer terug. Elly proeft weer de smaak van het ijs met de opmerking: "Heerlijk was dat!" CALLANTSOOG. Voor bakker P. C. Dik, die tot voor kort zijn bedrijf uitoefende in Groote Keeten, was het woensdag een gewichtige dag. Hij kon namelijk overgaan tot de opening van het door hem van mevr. Leguit uit Schagen aangekochte pand aan het Dorpslein, voorheen in gebruik bij de heer Brantenaar. en deze gebeurtenis kreeg een bijzonder tintje omdat burge meester W. L. Correljé bereid was ge vonden de opening te verrichten. Door verbouwing heeft de zaak een geheel ander aanzien gekregen en is het hart van het dorp verfraaid. In zijn korte toespraak uitte burgemeester Correljé zijn genoegen over het initia tief van de heer Dik, die veel moei lijkheden heeft moeten overwinnen, doch uiteindelijk iets goeds tot stand bracht. Dat is een bewijs van onder, nemingsgeest en de burgemeester wens te hem het beste toe voor de toekomst. In dezelfde geest sprak de heer Jb. Mooy. voorzitter van de VVV, geluk wensen uit, daarbij opmerkend, dat de heer Dik steeds heeft meegeleefd met het VW-werk. Felicitatie was er ook van de heer Zeeman uit 't Zand, die zijn bewondering uitte voor de grote stap van de heer Dik. De vernieuwe zaak heeft een prettig en modem aanzien gekregen. De win kel is veel ruimer geworden, waardoor alles overzichtelijk kan worden getoond. We bakkerij is met het oog op de hygiënische eisen van tegelwerk voor zien. Talrijke bloemstukken getuigden, dat velen op deze dag met de familie Dik meeleefden.

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 5