Maarten Bakker 1944-2016 Dat mag zijn een éénplaats comfoor, diameter 145 mm, aan- sluitwaarde 1600 watt, regelbaar met 7 traps regelschakelaar of een Expresse waterkoker, fabrikaat Daalderop, type 200.5, aansluitwaarde 1600 watt. In de meubelen mag zich geen houtworm bevinden. Indien de meubelen door middel van blauwzuurgas hout- wormvrij worden gemaakt, moet een verklaring worden overgelegd, dat de behandeling afdoende is geschied. Van tevoren moet met de directie overleg worden gepleegd over de aard en de hoeveelheid mede te brengen goederen. Op slag van overtollig meubilair en dergelijke in het tehuis is niet mogelijk. Uiterlijk 1 week na overlijden of vertrek dient de kamer te worden ontruimd. Schoonhouden kamers De bewoners, die daarvan in verband met hun lichamelijke gesteldheid niet zijn vrijgesteld door de directie, onderhou den zelf de kamer. Zij halen zelf de bedden af en maken deze weer op. De directie kan aan bewoners het verrichten van huishoudelijke karweitjes vragen. De grote beurt van de kamers geschiedt door het personeel. Overigens wordt het schoonhouden van de kamers door de directie geregeld. Evenals de algehele verzorging der bewoners. De bewoners zijn niet bevoegd werk op te dragen aan het personeel. Nawoord Herman Bloem was vele jaren de administrateur van Huys ten Oghe. Hij zette deze 'handleiding' op papier. Met dank aan meneer J. Fijnheer, Verbindingsweg 1, Westerland, die het geschrift beschikbaar stelde aan de Clock. De foto's ko men uit het plakboek van mevrouw J. Gootjes. Herman aan het werk Bij het ter perse gaan van dit nummer vernamen wij het verdrietige bericht dat Maarten Bakker is overleden. Hij werd slechts 72 jaar. Wij herinneren ons Maarten door zijn vele werk voor museumboerderij Tante Jaantje. Hij was elke donderdag en op veel andere dagen in de week te vinden in de boerderij om klusjes te doen. In de boerderij is een doorlopende tentoonstelling van alles wat de jutter Maarten op het strand gevonden had. Het is een prachtige wand vol schatten van de zee. Maarten, toch een man van weinig woorden, kon je precies vertellen waar hij het een of ander had gevonden. Voor de Historische Vereniging was Maarten ook van on schatbare waarde. Steeds weer kwam er een envelopje met foto's bij de redactie binnen met daarin een fotover slag van een verandering die plaatsvond in Callantsoog of Groote Keeten. Voor de geschiedenis van Callantsoog zeer waardevol, want het blijkt dat sommige dingen al snel weer zijn vergeten. Op de achterkant van de foto stonden dan uitgebreid datum, uur, wat voor weer het was, namen etc. vermeld. Dat blijkt heel belangrijk te zijn want dat soort din gen wordt vaker niet dan wel vastgelegd. Tijdens de foto middagen was Maarten dan ook onze vraagbaak bij vele fo to's. Vaak wist hij precies te vertellen wie er op de foto staat en wanneer hij gemaakt is, of hij kon het thuis opzoeken in zijn gigantische persoonlijke archief. Duizenden foto's, de meeste had hij zelfgemaakt, waren in tientallen albums op geborgen en gedocumenteerd. Op 29 november is waardig afscheid van Maarten geno men. De molen stond in de rouwstand en Maarten is met een voertuig van de KNRM, een passie van hem gedurende vele jaren, over het strand naar de kerk van Callantsoog ge bracht. In een volle kerk werd hem de laatste eer bewezen. Maarten bedankt, we zullen je missen!

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 15