Belangrijke Mededelingen Huys ten Oghe Dymph Molenaar Er valt nog meer te vertellen over het voor malige bejaardenpension Huys ten Oghe. Men kreeg bijvoorbeeld als nieuwkomer een lijst met Belangrijke Mededelingen aangereikt. Ergens in 1980 opgesteld; duidelijkheid voor alles, zodat een mens wist waar hij/zij aan toe was. Geniet bij het lezen van deze regels van toen. Pensiongeld De pensionprijs bedraagt f 2393,00 per maand voor de aan u toegewezen kamer. Het bedrag is bij vooruitbetaling verschuldigd en dient na ontvangst van de nota te worden voldaan op onze postgirorekening of onze bankrekening bij de Rabobank 'Schagerbrug'. Deze bank houdt 1 maal per maand zit ting in Huys ten Oghe, als regel de 2de dinsdag van elke maand. U kunt dan ook privézaken met de dan aanwe zige kassier van de bank afhan delen. Het pen siongeld is ver schuldigd voor de volle maand en tot en met de maand van overlijden of vertrek uit het tehuis. Indien de verzorgde tijdelijk elders verblijft wordt restitutie van pen siongeld verleend. En wel vanaf de 1ste dag van afwezig heid indien dit wegens verblijf in ziekenhuis of dergelijke is. En vanaf de 15de dag indien afwezigheid om een andere reden plaats heeft. Het bedrag der restitutie bedraagt mo menteel f 3,50 per dag, doch dit bedrag kan zich later wijzi gen. Ook het pensiongeld kan later wijzingen ondergaan. Geneeskundige verzorging Iedere bewoner heeft zijn eigen geneesheer. Eventuele kosten van huisartsen, specialisten, enzovoort, alsmede premies ziekenfondsverzekering, zijn voor rekening van de verzorgde. Het tehuis draagt niet bij aan de kosten verbon den aan verpleging in ziekenhuis of verpleeginrichtingen. Boedelverzekering Door de verzorgde meegebrachte huisraad is niet door de stichting tegen brand- en stormschade, inbraak of diefstal verzekerd. Hiervoor dient de verzorgde zelf te zorgen. Radio en televisie Alle kamers zijn voorzien van een aansluiting op een cen trale radio- en televisie-antenne, zodat het eigen radio- of televisietoestel kan worden medegebracht en aangesloten. Eventuele kosten komen ten laste van de bewoner. Indien men geen ontheffing heeft van de betaling van luister- en kijkgeld, komen deze voor rekening van de verzorgde. Stoffering Het tehuis zorgt voor vitrage. Overgordijnen zijn voor reke ning van de verzorgde, evenals te leggen vloerbedekking. Deze vloerbedekking mag onder geen voorwaarde wor den vastgeplakt. Wel met latjes langs de muren vastgezet. Overigens dient steeds van tevoren over de inrichting van de kamer met de directrice of haar vervangster te worden overlegd. Mede te brengen meube len, linnengoed, en der gelijke De bewoners van het te huis brengen mede hun eigen meubelen, ledikant, linnengoed, bovenma- tras voor eenpersoonsbed (geen schudbed) met ma- trasdek, kussens, dekens (geen elektrische dekens), overgordijnen en lamp. Verder: koffie- en theepot, kopjes, broodbordjes met bestek en een kooktoestel.

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 14