Mevr. Geertsema vertrekt naar Groningen Wethouder van Callantsoog Strenge eisen stellend aan de pachters waar het betrof het onderhoud van de landerijen maar tevens bij 't zodanig be palen van de pachtprijs dat de pachters een behoorlijke be staan hadden." Aldus een citaat uit het boek'Ons Landelijk Eigendom', uitgegeven door 't Hooge Huys. CALLANTSOOG In de giste ren gehouden raadsvergadering te Callantsoog is afscheid genomen van wethouder mevr. A. G. Geert sema-Tensen (PvdA). Mevr. Geert sema was de eerste vrouwelijke wethouder in de gemeente Cal lantsoog. Zij heeft haar taak moe ten beëindigen wegens vertrek uit de gemeente. Zij verhuist medio april met haar gezin naar de pro vincie Groningen. Mevrouw Geertema deed op 4 september 1962 haar intrede in de gemeenteraad; op 6 september '66 werd zij wethouder. Zij is var af de oprichting bestuurslid van 't Huis ten Oghe. Gerrie Visser en Piet Sik- kema boeren nog tot 1967 op Hoeve Hoog en Laag om daarna kleiner te gaan wonen en te genie ten van hun oude dag in het gezellige huis aan de Helmweg in Groote Keeten. Niet onvermeld mag blijven dat Gerrie Visser vele jaren lang als dirigente inspirerend leiding gaf aan het zangkoor van de Plattelands Vrouwen afdeling Callantsoog. Jacob Visser u overlijdt plotse ling in 1952 op 74-jarige leef tijd. De kinde- Hk .fé'lSljÉii ren van Gerrie en Klaas groeien voorspoedig op. ■sJj7 Ze bezoeken de nfiftSIII lagere school in Callantsoog. Doorleren zit er voor Annie niet in hoewel ze dit wel graag wil de. Dat ging in «fc* die tijd meestal zo! Thuis mee helpen. Annie Klaas Tensen en Gerrie Visser (links), ontwikkelt zich Gerrit Eriks en GeertjeMooij vanuit een bre de belangstelling door het volgen van cursussen en avond opleidingen. Nico bezoekt de Lagere Landbouwschool in Julianadorp. Hij besluit al op jonge leeftijd om naar Amerika te emigreren. Annie heeft intussen verkering gekregen met de in Groningen geboren Jan Geertsema. In 1955 wordt na veel discussie en overleg met de Maatschap pij 't Hooge Huys overeengekomen dat 17 ha grond van Hoe ve Hoog en Laag wordt afgesplitst. Het betreft percelen die gelegen zijn aan de Scheidingsvliet. Dit gebeurt onder de voorwaarde dat het jonge echtpaar Geertsema-Tensen aan de Scheidingsvliet een nieuwe boerderij laat bouwen. Op de boerderij worden Gerrie en Piet opgevolgd door de familie Klaas Bos. Tegenwoordig wordt het boerenbedrijf op Hoeve Hoog en Laag uitgeoefend door Ronald Bos die daar ook een campingbedrijf heeft opgezet! Naast haar werk als boe rin en haar verzorgende taken als moeder van een jong gezin is Annie Geert sema-Tensen sterk politiek geëngageerd. Vanuit die betrokkenheid bij de Cal- lantsoger gemeenschap wordt zij in 1962 gekozen als raadslid voor de PvdA in de gemeenteraad van Callantsoog. Deze functie vervult zij met grote inzet en dat leidt al spoedig tot een wethouderschap! Tot 1969, want dat is het jaar waarin de familie Geert sema afscheid neemt van Callantsoog om te verhui zen naar een akkerbouw bedrijf in Leens in de pro vincie Groningen. Hoeve Hoog en Laag, 1975

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 13