Willem Kaan Klaas Kaan was de zoon van Jan Kaan (1787-1869) en Sijtje Blom (1804 1857). In het gezin van Jan en Sijtje waren in totaal twaalf kinderen. Zo kwam door ver erving en boedel scheiding een deel van de bezittingen in de gemeente Callantsoog ook in eigendom van Klaas'broer Dirk Kaan (1839-1885), gehuwd met Anna Pott (1838-1886). En zo is de boerderij Hoog en Laag in het bezit gekomen van hun nazaten. Het betrof hier een welgestelde boerenfamilie die veel grond en boerderijen bezat. Vaak lieten zij het beheer van een boerderij over aan een bedrijfsleider. In de vele gege vens die werden aangeleverd door Annie Geertsema-Tensen lezen we dat haar grootvader Jacob Visser Gzn in loondienst werkte voor Willem Kaan Dzn op Hoog en Laag. Jacob Visser werd in 1878 geboren in Oudorp als zoon van Gerrit Visser en Aaltje van der Oord. Toen er in het gezin van Gerrit en Aaltje al zes kinderen waren geboren trok het gezin van Oudorp naar de gemeente Callantsoog. Gerrit Visser kon daar een boerenplaats huren in de polder Het Koegras aan de Scheidingsvliet. Op 7 november 1903 werd in Schagen een veiling gehouden van zeven boerde rijen in Het Koegras. Ook de boerenplaats van Gerrit Visser werd geveild. Hij kocht de hoeve met 46.10.40 ha en werd zo van pachter tot eigenaar van'Vissershoeve'. In Callantsoog werden aan de Scheidingsvliet nog drie kinderen geboren. In januari 1894 werd Vissershoeve door brand verwoest. Het De herbouwde Vissershoeve aan de Scheidingsvliet grote gezin werd ondergebracht bij familie en kennissen in Groote Keeten. Niet al het vee kon worden gered maar de overgebleven dieren zijn opgevangen in een oude barak in Groote Keeten. In de maand maart kon een noodwoning worden gemaakt van een overgebleven schuur en werd be gonnen met de wederopbouw van de hoeve. Er werd weer een traditionele stolpboerderrij gebouwd met twee grote vierkanten voor de opslag van het hooi. Jacob Visser treedt op 26 april 1901 in het huwelijk met Antje Keesman, geb. 19-08-1882 te Barsingerhorn. Na hun huwe lijk vestigen Jacob en Antje zich op Hoeve Hoog en Laag in Groote Keeten. Jacob is in loondienst bij Willem Kaan. Hij was dus een zetboer zoals dat in die tijd ook wel werd genoemd. Antje werkte volop mee op de boerderij. Zij was heel goed in het karnen van boter en ze verzorgde de kippen. In 1904 beleefden vader Gerrit Visser en moeder Aaltje Vis ser-van der Oord hun 35-jarig huwelijksfeest. Er werd voor die gelegenheid een familieportret gemaakt van het bruids paar en alle kinderen en aangetrouwde kinderen rond de theetafel voor Vissershoeve aan de Scheidingsvliet. Op de achterste rij van links naar rechts: Tante Hil (Hillegonda Catharina Visser); Oom Jan Kossen (echtgenoot van Hillegonda); Oom Gerrit Gildemeyer (echtgenoot van Grietje Visser); Oom Jan Bijvoet (echtgenoot van Maartje Visser); Jacob Visser (Opa); Oom Piet Visser (was nog niet getrouwd, dus staat Trijntje Breed niet op de foto. Ook nog geen verkering?); Oom Jan Visser (echtgenoot van Trijntje Keetman); Klaas Hopman (eerste echtgenoot van Trijntje Visser. Na zijn overlijden is Trijntje hertrouwd met Willem Paarlberg); Pieter Grin (echtgenoot van Gerritje Visser) Op de voorste rij zittend rond de tafel: Tante Griet; Overgrootmoeder Aaltje Visser-van der Oord; Tante Maartje Bijvoet-Visser; Tante Trijn Hopman-, Visser; Oma Anna Visser-Keesman (we noemden haar altijd Opoe); Tante Trijntje Visser-Keetman; Overgrootvader Gerrit Visser; Tante Gerrie Grin-Visser De foto is gemaakt voorde Vissershoeve, Scheidingsvliet 10, Koegras

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 11