Van de redactie -> Rectificatie in het artikel over de Jewelweg en de Zeeweg in de Clock van juni zijn enkele fouten ontdekt. Het laatste huis, van Jacob Vos, is niet in 1935 gebouwd maar na de Tweede Wereldoorlog in 1949/1950. De zomerwoning die in het artikel 'Inverdan'wordt ge noemd en die gesitueerd was aan de Jewelweg heette 'Internos', zo hoorde Hans Raap. De in het artikel ge noemde Dirk Boekei bezat één van deze woninkjes en een ander huisje was eigendom van de familie Mulder uit Schagen. Van het derde huisje was de eigenaar niet te achterhalen. Wel weten we dat dat huisje tijdelijk werd bewoond door de familie Brak nadat de boerde rij in de Uitlandseweg was afgebrand. Ook de familie Van Saazen heeft in één van deze huisjes gewoond, later verhuisden ze naar 't Zand. Op een van onze fotomiddagen kwam echter een an der verhaal boven toen we bijgaande foto lieten zien: het linker huisje heette Opperdan (van opticien Mul der), rechts staat Inverdan. Niet te zien op deze foto: Afterna. Wie heefter nu gelijk? We gaan verder zoeken... wordt vervolgd. Zoektocht Op haar zoektocht in het verleden stuitte mevrouw Marga van derTorre-Zeeman uit Ommen op het adres C66 in Cal- lantsoog. Daar woonde Maartje Buik-Baken, haar overgroot moeder. Haar grootmoeder Maartje Buik, later Maartje Zee man-Buik, werd daar geboren in 1879. Ze vroeg ons of wij konden achterhalen waar dat geweest moet zijn. Hans Raap had het al snel gevonden (de Clock jrg. 24, nr. 2), waarop Marga van der Torre haar zoektocht voortzette en een kaart uit 1868 vond waarop ze de plaats intekende. Het blijkt Pietertjes Hoeve aan de Zwarteweg 5 te zijn. We laten een deel van die kaart alvast aan u zien, onder de letter K van Koegras vindt u C66. In de volgende Clock komt het vervolg. Straat- e/c Kuiert DE HELDER Eyk e>» KoJe. TS O 0^cY> Klok Guus Zeeman schreef ons het volgende: "Vorig jaar heeft de 100 jaar oude wandklok in de woonkamer van de boerderij het begeven. Reparatie bij Henk Houkes, klokkenmaker in Schagen, moest 300 euro kosten. Dat ging dus niet door!" Bij terughalen van de klok zei Henk: "Ik ga hem repareren, dan moeten jullie de kosten zien als sponsoring voor de boerderij." Dat is nog eens een mooie geste! Henk Houkes wordt hierbij hartelijk bedankt voor deze sponsoring. Museumboerderij Tante Jaantje is hierdoor weer bij de tijd!

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 8