Achterste rij, vlnr: Bets Praat, Klaas ten Boekei, Jan de Ronde, Froukje Kossen, Janna. Ervoor vlnr: Tineke van Wegen, Ma van Eekeren, stagiaire, Nel Kalf. Er waren 28 kamers, de meeste eenpersoons, een paar tweepersoons en 35 bewoners. Het kwam soms voor dat een echtpaar twee eenpersoons kamers toegewezen kreeg, als er bij binnenkomst geen grote beschikbaar was. De in de keuken bereide maaltijden werden genuttigd in de conver satiezaal. Vele namen van bewoners, personeel en gebeur tenissen komen langs, weet je dit nog en dat? Huize Humor Elly:"De meeste mensen kwamen uit Callantsoog. Klaas Dop was de eerste buitenpoorter, uit Abbekerk afkomstig. Die man bracht samen met Jan Schagen veel kleur in het huis, een enig stel. Schagen was op een keer de sleutel vergeten van zijn kamertje. Er zaten van die doorgeefluikjes in de muur naar de kamers. 'Je kenne wel door het luikie, ik duw je wel,'volgens Dop. Natuurlijk kwam Schagen klem te zitten. 'Mevrouw, Jan Schagen zit klem, ken u effe komme hellepe?' Een groepje mannen zat elke morgen beneden aardappe len te schillen. Op een ochtend kwam ik de trap af om naar m'n werk te gaan. Komt Dop uit de keuken en zei: 'Elly, wul je dut effe aan je moeder geve?' Ik hou mijn hand op. Is het een dooie muis! Nou, ik was zó bij de bushalte. Een ande re keer vroeg hij aan m'n moeder: 'Mevrouw, ken ik niet wat eerdbaaieplanten zetten?' 'Wat wil je daar dan mee?' 'Nou ja, dat is toch lekker.' 'Dop, je gaat je gang maar.' Het eerste jaar was de oogst kiele kiele; de volgende seizoenen kwa men er steeds meer aardbeien. Op het laatst leverden de planten 480 pond aan aardbeien. Hilarisch: iemand in het dorp deed die zomer een slof aardbeien cadeau aan Huys ten Oghe. In dank aangenomen natuurlijk. De bijbehoren de bejaardenwoningen vielen niet onder de zorg die in het huis werd gegeven. Wel hadden ze een alarmknop. Heel wat keren stormde er iemand naar toe als het afging. Meestal bleken het kleinkinderen op visite te zijn. Zo'n leuk knopje om op te drukken..." Janna: "De biljartclub ging regelmatig naar Winkel om een potje te spelen. En Winkel kwam naar Callantsoog. Vroeg ik een keer aan zo'n bezoekende biljarter:'Bent u hier helemaal in uw eentje?"Nee, ik ben met de Fiat.'Op een ochtend zei opa Baken tegen me:'Nou meid, ik heb visioenen gehad van nacht.' 'Visioenen?' 'Ja echt, ze kwamen door mijn raampje en toen stond er zo maar iemand voor m'n bed.'Naderhand kwam uit hoe het zat: een personeelslid kwam laat thuis en was door zijn raam naar binnen geklommen om niet te worden gesnapt! En meneer Hendrik Kooger hield altijd en overal zijn pet op. Als de oude me vrouw Van Twuijver achter hem liep met de wandelstok, kon ze het nooit laten die pet met haar stok een zetje naar voren te ge ven." Janna en Hendrik Kooger, 1970 Zomaar wat namen Elly herinnert zich: "Annemarie de Graaf uit Groote Keeten. In een van de winters sneeuwde het zo verschrikkelijk. Mijn moeder stelde voor dat ze bleef slapen, maar nee, ze ging naar huis over het strand. En 's morgens ook, was ze als eer ste weer hier op het werk." In de keuken werd door de jaren heen in de pannen geroerd door de koks: Janny Bijpost, Piet Baars, Ab de Vries, Jan de Ronde. En niet te vergeten de administrateur Herman Bloem. Hij kwam alle dagen en zorgde nauwgezet voor de 'papierhan- del'die bij een tehuis komt kijken. Klaas ten Boekei, vrijgezel, was jarenlang onbezoldigd tuin man rond Huys ten Oghe. Hij woonde niet in het tehuis, wel aan de Stuijvezandeweg en kwam graag zo'n beetje elke dag te koffiedrinken. Men betrok hem overal bij. In de aangelegde moestuin deed kok Jan de Ronde het spitwerk en Klaas het zaaiwerk. Samen teelden ze heel wat smakelijke groen ten. Ome Klaas in actie, 1970

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 6