Oude mensen en dingen die voorbij zijn en legde van alles uit. De volgende dag kwam de directrice naar haar toe: "Ik ben gebeld door mensen uit Callantsoog. Ze vragen of u wilt solliciteren naar de baan van directrice voor het nieuwe rusthuis." "Nou, ja, dat weet ik eigenlijk niet," was de reactie. Ze wilde er eerst over nadenken en met Teun en Elly overleggen. Die zagen het wel zitten, zo lekker dicht bij het strand. En dus ging de sollicitatie de deur uit. Ze werd meteen aangenomen. Dymph Molenaar Dat geldt zeker ook voor de bewoners van en voor het eerste Huys ten Oghe. Heel trots waren de dorpelingen dat zoiets moderns aan de Stuijvezandeweg werd neergezet. Mevrouw Janny Gootjes zwaaide er heel wat jaren de scepter. De redactie leek het een goed idee over dit onderwerp de geheugens op te porren van Elly van Gosliga, dochter van mevrouw Gootjes, en Janna Schagen, bejaardenverzorgster in die tijd. Elly bracht 6 jaar door in het huis. Allebei hebben ze plakboeken, gevuld met foto's, krantenberichten en allerhande stukkies waarin regelmatig gebladerd wordt tijdens het gesprek. De geplaatste foto's komen natuurlijk uit de plakboeken. Directrice gezocht Janny Gootjes, geboren in 1914, woonde met haar zoon Teun en dochter Elly in Anna Paulowna. Zij werkte in bejaardentehuis Vreeden- hoff als hoofd van de huishouding. Toen Huys ten Oghe in aanbouw was, wilde men wel eens weten hoe het reilde en zeilde in zo'n tehuis. Er vertrok een hele delegatie, waaron der burgemeester en wethouders, naar Anna Paulowna. Mevrouw Gootjes leidde het gezelschap rond Janny, wat eten we vandaag 1963 Op 28 maart kwamen de eer ste bewoners: meneer Klaas Dop, het echtpaar Bakker en voormalig groenteboer (in 1925 als eerste in Callantsoog) meneer Kruit en z'n vrouw. Na een week waren de overige bewoners ook gearriveerd en was Huys ten Oghe vol. Er was meteen al een wachtlijst van 41 personen. Een heleboel opa's en oma's had ik, ze hielden alles in de gaten. Ik vond het hier eerst vreselijk. Er was niks te doen, alleen voetballen en handballen. Ik deed aan gym en ballet. In het begin zat ik elk weekend in de pol der. Om evenementen bij te wonen en naar het waterskiën te kijken, waarTeun ook aan mee deed. Later wende het en begon ik me thuis te voelen in het dorp." De 28ste mei was de officiële opening. De oudste bewoner, meneer Jan Cornelis Vos (87), hees de vlag onder het toeziend oog van burgemeester Correljé en daarmee was de opening een feit. De burgemeester hield een toespraak en het fanfarekorps bracht enige vrolijke nummers ten gehore. (Foto Niestadt Zn.) Stormachtig begin Elly: "Teun (22) bleef in Anna Paulowna en ging in de kost bij een vroegere kostganger van ons. Ik ging met mijn moeder mee naar Callantsoog, zeventien was ik. Toen we hier aan kwamen op 1 februari 1962 werd er nog druk gebouwd. Er lag overal karton op de grond. Boven op de gang was een groot gat waar de goederen lift was, dus je moest vreselijk goed uitkijken daar niet in te vallen. Beneden was het alle maal nog open, alleen boven zat er al glas in. En het storm de man! Dan viel dit en dan kletterde dat om. Veel ruimte hadden we niet, gewoon twee kamers. In de ene de woonka mer, in de andere sliepen we. Voor de ingebruikname werd het gebouw schoongemaakt en gepoetst door de Platte landvrouwen.

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 4