57 7 996. Tijdelijk twee zaken: Dini 'doet' C 7 000, Kees Albert Heijn De nieuwbouw in de Schoolstraat verloopt goed en in 1996 opent Albert Heijn zijn deuren. Even is er overlapping: Dini ontfermt zich over C1000 terwijl Kees AH runt. Als alles een maal in de Schoolstraat is geconcentreerd, krijgt het leven weer zijn normale loop. Veel verandert er niet. Alleen is de Centra-stofjas van Kees ingeruild voor een AH-stropdas. Tot vermaak van de klanten. Dini: "Vaak riepen ze: Kees, kom 's hier. Je stropdas zit scheef! En dan schoven ze de das weer recht." Ook in de nieuwe accommodatie wordt door iedereen nog steeds keihard gewerkt, maar de rol van Jaap van Vuure wordt allengs belangrijker. Hij weet Kees er zelfs van te overtuigen de winkel ook alle zondagen open te doen. "Ik had daar eigenlijk helemaal geen trek in," zegt Kees, "maar gaf hem zijn zin én alle verantwoordelijkheid. Ik had op zondag vrij en dat bleef zo." 'Nü stoppen, anders...' "Na vier jaar," zegt Dini," kreeg Kees last van vermoeidheid. Dokter Van Brederode was heel duidelijk: 'Je kunt nü vrij willig stoppen, of je wordt er binnenkort toe gedwongen?' Ook dan handelen de ondernemers doortastend. In het millenniumjaar2000 neemt Jaap van Vuure het bedrijf over en Kees en Dini trekken zich terug. "Sindsdien hebben we nog tien heel mooie jaren voor ons zelf gehad," zegt Dini. "Veel gereisd. Veel gezien. En heel veel genoten." Ze kijkt met niets dan tevredenheid terug op hun zakelijk actieve verleden. Ook al is het supermarktwezen eigenlijk, wat ze noemt, een slechte handel."Wij konden nog overdag bijvullen, nu beginnen ze daar al om 4 uur 's nachts mee!" Samenvattend zegt ze: "We hebben altijd met heel veel ple zier gewerkt. En fantastisch personeel'gehad." En de twee dochters? Ook die "zijn goed terechtgekomen. Ellen woont met haar man en twee kinderen in Haarlem en Karen verhuist binnenkort met haar man naar Den Haag." Tot slot: Op 19 juni 2016 heeft in Dorpshuis Kolfweid een reünie plaatsgevonden voor oud-C1000-medewerkers, aange zwengeld door DaniëllaTimmers, Boudewijn Strikwerda en Ron Vlieger. De opkomst is hoog; Dini en Kees van Dalsem zijn het stralend middelpunt. (Foto Ellen van Dalsem)

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 19