d Dan breken de roaring sixtees aan. Jongeren willen wel 'ns wat anders, dansen bijvoorbeeld. Dini en Kees zijn niet anders. En zo kan het gebeuren dat zij elkaar treffen in de Waakzaamheid, een voormalig logement bij de Koogersluis in Koog aan de Zaan, dat sinds de jaren '50 dienst doet als jazz-, pop- en danstempel (het begrip'disco'is nog niet en vogue). De Waakzaamheid is the place to be en heel de Zaanstreek is er in het weekend dan ook, gelokt door pos ters met grote namen. The Outsiders met Wally Tax treden er op, maar ook wereldbefaamde jazzartiesten. Zelfs Billie Holiday heeft er, in 1954, op de planken gestaan. Welnu, op de dansvloer van dit muziekheiligdom valt Dini's oog op de boomlange Kees, toentertijd dienstplichtig mili tair. "Ik heb hem écht uitgezocht opz'n lengte,"zegt ze. Om er lachend aan toe te voegen:"Wat heb je nou aan een klein mannetje?" Daar komt bij dat Kees motor rijdt - "eerst een Jawa, later een Puch"-en dat is natuurlijk heel cool ('blits'in het idioom van die jaren). Niet lang daarna, in 1966, trouwt het stel en het jaar daarop wordt dochter Ellen geboren, in 1971 gevolgd dooreen tweede dochter, Karen. Dit jaar heb ben zij hun gouden huwelijk gevierd. Louis Armstrong Kees en Dini zijn fervente jazzliefhebbers. Ze hebben zelfs - maar dat is jaren later - de Blue Note Jazz Club in New York bezocht. Kees vertelt enthousiast over Louis Armstrong die hij tot tweemaal toe in Blokker ziet optreden. Voor het eerst in 1960. Dini: "In een van de voorprogramma's traden Gert en Hermien op. Nu was het niet gebruikelijk dat getrouwde vrouwen werkten, laat staan als je ook nog 'ns zwanger was. Het viel ons op dat Hermien optrad half verscholen achter een soort katheder; later bleek inderdaad dat ze in ver wachting was..." Er passeert een hele rij wereldsterren die ze hebben zien optreden: Frank Sinatra, Liza Minelli, Sammy Davis jr. "En Fats Domino," roept Kees, "in IJmuiden.Wat een spektakel!" De 'jazzgekte' gaat zó ver, dat Kees samen met zijn vriend Jan Vethman eind jaren '80 driemaal achtereen het Jazz Festival Callantsoog organiseert. Met klinkende namen als Footlight Quintet, Jazz Funktion, Sax Maniak, Quartet Henk Pepping en Go spel Blues Band. Die treden op in horecazaken én in de kerk. Ook de Fanfare Callantsoog is alle jaren van de partij, meestal voor het betere buitenwerk. 7970. Kees besluit een eigen winkel te in de loop van 1970 besluit Kees: "Ik wil een winkel." Hij vraagt een bevriende vertegenwoordiger zijn voelhorens uit te steken. Dat gebeurt en weldra wordt hij gewezen op supermarkt Hoek op het Dorpsplein van Callantsoog. De overnamegesprekken met eigenaren Cor en Lies Hoek verlopen voorspoedig en na een ingrijpende verbouwing beginnen Kees en Dini in november 1971 als franchisene mers een Centra-vestiging in het pand. Zelf gaan ze boven de zaak wonen. "De eerste driejaar vond ik erg zwaar," zegt Dini."We zijn let terlijk met niets begonnen, moesten alles van de grond af opbouwen. Daarbij: winkelmedewerkers liepen de hele dag je woning in en uit, maakten gebruiken van het toilet, dron ken koffie in je woonkamer. Dat kon ook niet anders, maar je had daardoor geen enkele privacy. Bovendien was er geen privéruimte waar de kinderen veilig konden ravotten. Soms liet ik ze noodgedwongen op het plein buitenspelen, Karen vastgebonden aan een eind touw. Ik heb ze later wel 'ns gevraagd: 'Had ik wel voldoende tijd voor jullie?' maar ze zeiden steevast: 'Als we je nodig hadden, was je er altijd!" Na een jaar of drie verbetert de situatie. "Toen konden we een huurhuis betrekken in de Van Brederodestraat. Met tuin. Vanaf dat moment begon ik mij hier thuis te voelen." In mei '87 verandert de winkelnaam in C1000. "Andere naam, zelfde organisatie," zegt Kees, die uitlegt dat de Ko ninklijke Ahold NV, Albert Heijn dus, zo'n tachtig procent van de aandelen van de buurtsuper in bezit heeft. 7 995: "Mensen konden er nauwelijks nog door!" De zaken gaan goed. Toeristen komen niet enkel meer in de zomermaanden, maar gaandeweg ontstaat er een con stante bezoekersstroom, verspreid over het hele jaar. Dini: "We zijn bijna letterlijk uit onze voegen gegroeid. Tijdens het zomerseizoen waren we van 8 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds open en tijdens de wintermaanden op normale uren. Kees werkte permanent door, in de zomer zo'n hon derd uur per week!" Hoewel de winkelruimte kort na de overname is uitgebreid met een naastgelegen woning, wordt ruimtegebrek steeds nijpender.

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 17