Ik kwam, ik zag, ik bleef... Kees en Dini van Dalsem 54 t i/,'. - r Rj Het zijn twee oorlogskinderen, Kees van Dalsem (10 oktober 1940) en Dini Horst (26 maart 1943). Ze brengen hun jeugdjaren door in hun geboorteplaats Zaandam en komen - puur toevallig - in 1971 in Callantsoog terecht waar beiden met hard werken een goed bestaan opbouwen in de levensmiddelenbranche; eerst met Centra op het Dorpsplein, later met Albert Heijn in de Schoolstraat. Klaas Sch Kees en Dini van Dalsem ontvangen de Clock in hun woning op Sinckelsant. Bij binnenkomst excuseert Dini zich:"Kees is nog even op de computer bezig." Maar even later komt ook hij de kamer binnen, in de rolstoel waarin hij enkele jaren terug is beland na een ernstige beroerte. Na langdurige re validatie kan hij zich met zijn linkerhand zelfstandig in zijn rolstoel voortbewegen. Ook zijn spraakvermogen is vrijwel geheel terug; hij praat volop en is prima te verstaan. De wo ning is dusdanig aangepast dat de noodzakelijke voorzie ningen op de begane grond zijn te vinden, maar evengoed is Dini als 'fulltime mantelzorger' in de weer. Behalve op woensdag, dan gaat Kees naar De Stern in Schagen en heeft zij tijd voor zichzelf. Ook komen regelmatig vrienden langs, zoals Kees'collega-vrijwilligers van Het Zwanenwater. En op donderdag gaat Kees met Hans Juffermans en Jan Vethman naar het dorp voor een 'bakkie en een wijntje'. 1929. Kees' ouders: Jan van Dalsem en Guurtje Roos in hun Zaanse winkel IJzeren hond Kees van Dalsem gaat het interview opgewekt van start. "Mijn moeder had een bedieningswinkel," zegt hij, "zo'n zaak dus waar de klant van begin tot eind geholpen wordt, en pa had een melkwijk. 's Morgensvroeg werden de melk bussen thuisbezorgd en hij ging er vervolgens op een handkar de wijk mee in. Huisvrouwen wachtten hem op met eigen potten en pannen - die waren trouwens niet al tijd even schoon, hoor! - en met een maatbeker ging daar de gewenste hoeveelheid melk in." Kees treedt in de voetsporen van zijn vader en gaat even eens met melk de wijk in. Later doet hij ook eieren, kaas, fris en bier in het pakket. "Maar toen had ik al een 'ijzeren hond', een gemotoriseer de handkar. Als je de hendel overhaalde, kwam die vanzelf achter je aan." 7 966. Kees treedt in de voetsporen van zijn vader

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 16