Inkopen De winkel Woninginrichting Zo kwamen we aan in Callantsoog in 1967. Vinr: Renier, Ward, Pauline, Huib, Esther huisden ze in 1962 naar de Koningstraat. Daar begonnen zij een damesmodezaak. In 1967 werd zoon Huib geboren. Na vijfjaar Koningstraat kreeg het ondernemersechtpaar van de gemeente Den Helder grond aangeboden om een nieu we winkel te bouwen in de Beatrixstraat. Terwijl zij met een architect aan het overleggen waren, werden zij aangespro ken door een kennis, ook een ondernemer uit Den Helder. Hij maakte hen er op attent, dat Kees van Eek uit Callantsoog een opvolger zocht. Hij gaf de voorkeur aan een gezin met kinderen (hij had zelf geen kinderen) en de tweede voor waarde was, dat zij kerkelijk meelevend moesten zijn. Daar was hij duidelijk in! Het werd kiezen tussen een nieuw pand in de Beatrixstraat of naar Callantsoog. Kees was toen al ziek. Rein en Jannie werden de opvolgers. Rein werkte eerst met Kees samen en nam daarna het bedrijf over. Dat veroorzaakte een juichkreet bij de toenmalige burge meester Correljé. Omdat het gezin vier schoolgaande kin deren meebracht, kon de extra onderwijskracht behouden blijven. Het idee om in een dorp te gaan wonen trok Rein en Jannie meer dan met een gezin op een bovenwoning te huizen in de stad. En de omschakeling van een modezaak naar een ma nufacturenzaak was geen punt voor Rein, want hierin vond hij meer emplooi. Hij zorgde voor de woninginrichting van zomerhuisjes en het Sandepark was net klaar. Jannie deed de winkel samen met Miep Vriesman en Ria Oskam. Ria was de vaste winkeljuffrouw van Kees van Eek. Jannie weet nog dat ze in het begin geen idee had van wat ze moest inkopen. "Toen een vertegenwoordiger van de bad kleding Tweka de bestelling kwam opnemen, moest ik vol gens hem ontzettend veel bikini's inslaan. Ja, dat zal dan wel. Daar zaten we dan, Ria en ik. Ria was nog jong en wist niets over de inkoop. En de meneer van de Tweka hield maar vol: dat kunt u rustig doen, hoor. Dus ik kocht een paar honderd bikini's, niet te geloven. Maar toen de zomer naderde, waren ze binnen de zes weken verkocht. Dat was een vreemde ge waarwording." Oorspronkelijk was het een beneden- en een bovenwinkel. Met een trap midden in de zaak. Op de bovenverdieping la gen de matrassen, het beddengoed en de gordijnstoffen en watje nodig had voor de inrichting van zomerhuisjes.Voor een winkelier was dat onhandig, want als je boven stond, had je geen zicht op beneden. De woning zat achter de winkel met een trap naar de slaapkamers. Die twee trappen zaten in het hart van het pand. Dat moest anders. De fami lie ging verbouwen. De trappen werden weggehaald en zo ontstond er extra ruimte. Het woongedeelte werd erbij ge trokken, zo kwam er nog ongeveer honderd vierkante me ter bij. De winkel liep nu door naar achteren. Op de boven verdieping werd een nieuw woonhuis gerealiseerd. Het was een hele ingreep, maar er kwam een prachtige winkel voor terug met veel ruimte, paskamers en een mooie entree. Voor Rein werd het een drukke tijd met de nieuwe zomer huisjes in het Sandepark. De veelal Duitse eigenaren kwa men bij hem om hun huizen te laten inrichten. Rein maakte een begroting en zij vertrouwden het hem toe met het ver zoek het voor Pasen klaar te maken. Het was een voordeel dat alle 180 huisjes hetzelfde waren. Eén keer opmeten was voldoende. Het moest vrij simpel en geen luxe. Marmoleum Vlnr: Rein, Jannie en U

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 5