1Opening door de voorzitter samen met het voltallige bestuur achter de tafel. Met een har telijk welkom memoreert Dries Blokker een aantal historische waarden welke in het huidige sociaal-emotioneel klimaat weer zeer relevant kunnen zijn. de Clock van callens-ooghe als bindend orgaan van de Historische Vereniging Callantsoog bevordert zij wat de gemeenschap sticht, niet wat haar uiteen drijft 2. Ingekomen stukken en mededelingen Er zijn voor deze vergadering geen berichten ontvangen. 3. Goedkeuring notulen van de ALV dd. 17 april 2015 De notulen worden zonder verdere opmerkingen goedge keurd. 4. Bestuursverkiezing De leden hebben de kandidaatstelling van het bestuur onge wijzigd overgenomen. Robbert Blom bedankt de leden. 5. Jaarverslag 2015 Naast enige persoonlijke aspecten over de stamlijn van het se cretariaat, legt de secretaris de nadruk op een aantal agenda punten die vanavond nog behandeld worden en gaat nog kort in op het project van de kerkenollen om de status van Aardkun dig monument te verkrijgen en het project om het aanlichten van de kerktoren weer te herstellen en voor de toekomst te continueren. 6. Financieel verslag 2015 De rekening van Baten en Lasten over 2015 is op de vergade ring aan de leden ter beschikking gesteld. Toegelicht is dat de ontvangen 500 van de Rotary Anna Paulowna besteed is aan een nieuwe laptop o.a. voor de ledenadministratie en de fo tomiddagen. Onder de Uitgaven komt met name naar voren, dat de inkomsten van de Vereniging uit contributie enz., de uit gaven moeten dekken. Hierbij is de grootste uitgavepost het drukken van de Clock van callens-ooghe. Belangrijk is verder de garantiestelling van maximaal 7.500 ten behoeve van de (her-) inrichting van het vakantiehuisje van het Callinger Erfgoed. Zoals het project zich nu laat aanzien zal dit bedrag uit de reserves worden voldaan. Verder blijkt uit de Balans dat het een financieel zeer gezonde vereniging is. 7. Verslag Kascontrolecommissie Dick Leguit spreekt namens de kascontrolecommissie - verder bestaand uit Wil Schutteren Piet Beun - uit, dat de bankafschrif ten zijn gecontroleerd en dat steekproefsgewijs de Uitgaven zijn getoetst. De Algemene Ledenvergadering verleent dan ook decharge aan de penningmeester en bestuur. In verband met het beëindigen van de termijn voor de huidi ge leden van de commissie wordt hun dank gezegd voor hun bijdrage en deze woorden werden ondersteund met een pre sentje. Twee leden hebben zich spontaan aangemeld voor de nieuwe commissie: Annie Raap en Jan Vos. 8. Verslag Callinger Erfgoed Co de Bakker noemt het bijzonder dat maar liefst circa 90 vrijwil ligers taken vervullen tijdens de openingsuren van het muse um. Niet onvermeld mogen blijven: Guus Zeeman, Frits Vos en Maarten Bakker, elke week werkzaam in de boerderij, en Siem Schaap voor het samenstellen van het rooster en jaarverslag. Om Tante Jaantje financieel gezond te houden is de noodza kelijke inkomstenbron - het vakantiehuisje - nu grondig opge knapt en aangepast aan de eisen van 2016 en verder. Via een schenking van een dorpsgenote van 10.000, de 500 schenking van de Rotary Anna Paulowna en de garantiestelling van 7.500 door de Historische Vereniging zijn de materialen en inrichtingskosten gefinancierd. De benodigde arbeid voor dit project is als sponsoring geleverd door ambachtelijke ondernemers uit Callantsoog. 9. Verslag redactie de Clock van callens-ooghe Om de drukkosten van de Clock dekkend te maken is een nieuwe drukkerij Rowa in Breezand gevonden met een goede prijs-kwaliteit verhouding en een nieuwe kijk op de grafische aanpak. De redactie is aangevuld met Hans Raap en is daarmee weer op noodzakelijke sterkte. De vergadering wordt uitgeno digd om verhalen en/of anekdotes te melden bij de redactie. 10. Verslag activiteiten werkgroepen: Fotomiddaaen: Tijdens de plezierige fotomiddagen komt veel relevante informatie binnen. Muja Blokker, Dymph Mo lenaar en Lammie de Ruiter zijn alweer doende met een se lectie van een nieuwe fotoserie. Molen de Zwaan: In verband met zijn leeftijd en om continu- iteit te borgen heeft de gewaardeerde molenaar Kees Scha- gen een lijst van werkzaamheden samengesteld, waarmee gezocht zal worden naar een vrijwilliger. Onderhoud begraafplaats: Ank Randag meldt dat er weer een groepje van drie dames is gevormd Wil Schutter en Ank van de Water) die enthousiast de werkzaamheden aan pakt. Daarover is regelmatig contact met de onderhouds werkers van de Gemeente Schagen om de taken op elkaar af te stemmen.

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 21