a'J l;M Z-ici K Het jasje van Joling 7 994. Feestelijke opening De-Zja-Vu. Queen of the catwalk: Paula Anbeek dam om een keus te maken uit de nieuwste internationale collecties. En daarnaast had ik zo mijn eigen adresjes. Dus im port naast Nederlandse ontwerpen. En tegelijkertijd mag het niet te duur zijn voor hier.' Naast kleding en woonaccessoires heeft Ineke ook schoenen in het assortiment. Ze lacht. 'Weet je, daar heb ik eigenlijk nooit iets mee gehad, met schoenen.' Rond het jaar 2000 attendeert Piet de Vries Ineke op een ander pand, Dorpsplein 4, dat hij zojuist in opdracht van hotel Het Levende Water heeft vernieuwd. 'We konden de "Maarten Mooystraat" goed verkopen en daar hebben we het nieuwe pand van gekocht. De helaas veel te vroeg over leden Lizette nam De-Zja-Vu over en wij gingen verder met Z-ici. We woonden toen boven de zaak - mooie woning, hoor, met een riant dakterras.' Ook hier zit de loop er al snel in, maar geleidelijk komt er een kentering.'Ik was 57, had ruim veertig jaar hard gewerkt - soms drie banen tegelijk: kapster, winkeltje, lesgeven - en was altijd bezig en heel veel onder weg. En je had voortdurend de zorgen voor je personeel. Niet altijd even positief.' In 2005 verkoopt de entrepreneur Z-ici aan vaste medewerker 2000. Gekocht van Het Levende Water: winkel voor Z-ici Nelly Huyts. Zelf verkast ze een jaar later naar haar huidige adres aan de Dorpsweg. Ook daar is over nagedacht. 'Hier staan twee appartementen achter. Zo heb je toch altijd nog wat inkomsten, hè?' Hoewel het in het begin nog wennen is, al die vrije tijd, weet ze die nu goed te vullen. Ze reist veel. Zo gaat ze vaak naar Gambia om er persoonlijk op toe te zien dat de kinderen die zij financieel ondersteunt daadwerkelijk het onderwijs krij gen dat is overeengekomen. 'Ik breng ze bij wijze van spre ken persoonlijk het klaslokaal in.' En ook haar creativiteit kan ze kwijt. In haar woonkamer hangen meerdere skulls aan de muur: fraai gepimpte bizonschedels, ook naait ze zo af en toe nog kleding. En ze heeft haar herinneringen, natuurlijk/Zoals de man in minirok die een keer de winkel binnenkwam - zie je het voor je, van die harige blote benen? - en vroeg of ik meer van dat soort rokjes had. Gelukkig stond ik op dat mo ment alleen in de winkel; met een collega erbij hadden we ongetwijfeld de slappe lach gekregen.' 7 973. Zeeweg 27. 'Als ik er op terugkijk, is het de fijnste woning geweest' Of de klant die fris gekapt de boerderij verlaat en naar huis wil fietsen. 'Gehinderd door het avondlicht reed ze van de dijk zó de sloot in. Van haar voeten tot haar nek zat ze ónder de drek.'Ze schiet in de lach:'Maar het haar zat goed!' En dan zijn er de modeshows. 'Die organiseerde ik met eni ge regelmaat, ook in dorpshuis Kolfweid. De modellen? Joh, die plukte ik gewoon van straat!' Ze pakt een portretfoto van een nog jonge Gerard Joling, gestoken in een opval lend colbertje/Bedankt voor het jasje!'staat erop.'Leuk, hè? Ik had dat jasje zelf genaaid. Het wasz'n eerste.'

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 17