Het aanzicht van het Dorpsplein wordt in belangrijke mate bepaald door twee modezaken: De-Zja-Vu en Z-ici. Beide winkels zijn opgericht door een even markante als ondernemende vrouw: Ineke Blom. Er zijn maar weinig Callantsogers of Keetemers die niet op de een of andere manier met haar te maken hebben gehad. Er zullen er nog minder zijn die weten dat zij van oorsprong een Julianadorper is. Een prima kandidaat voor deze rubriek, dus. 2006. Ineke met dochters Malva (I) en Lotte Luttele kilometers onder Den Helder ligt begin vorige eeuw een kleine buurtschap dat Loopuytdorp wordt genoemd, naar mr Pieter Loopuyt, van 1904 tot 1921 dijkgraaf van wa terschap Het Koegras. Als in 1909 het dorp een eigen kerk krijgt, vindt Loopuyt het tijd voor een naamsver andering. Hij vernoemt het dorp naar de dochter van koningin Wilhelmina en prins Hendrik, prinses Juliana, die in datzelfde jaar op 30 april ter wereld komt. (Ware hij een jazzlief hebber geweest, dan hadden we nu wellicht een Benny Goodmandorp gekend. De King of Swing zag precies een maand na Juliaantje het levens licht). De stichtingsdatum van Julia- nadorp is vastgesteld op 8 oktober 1909. Niet toevallig dezelfde dag dat het dorp aanvangt met de bouw van de Nederlands Hervormde Kerk, ge legen aan het Loopuytpark (dat dan weer wel). Welnu, in 1947 - Wilhelma is nog immer vorstin van dienst - komt in dit betrekkelijk prille kustdorp op maandag 1 sep tember Ineke Henskes ter wereld. 32

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 14