Blbcl Pension-Lunchroom Aanbevelend J. M. VOS Cailantsoog Telefoon 02248—317 Gezellig zitje in zaal en op terras. 30 weilanden en de nollen. Langs dit pad gingen we vaak met paard en wagen naar het Kerkeland, een perceel weiland dat we pachtten van de NH Kerk en dat was gelegen op de plek waar nu landgoed De Horn is. Aan dit zandweggetje stonden een kleine stenen bungalow, het bijzondere hou ten huis'Hans en Grietje'en de bungalow'Het Glazen Speel- goed'van de Helderse tandarts Schreuder. K.LM. Foto Copyright Het eerstvolgende huis aan de oostkant van de Zeeweg was de woning van de heer Onnes. Hij was daar gaan wonen na z'n pensionering als zeevarende. Het naastgelegen perceel was nog niet bebouwd. Hier werd omstreeks 1955 wel een huis gebouwd voor Piet en Cornelia Bremer die een boeren bedrijf hadden aan de Westerweg (nu camping De Nollen). Het volgende huis was van de familie Kruijer, 'De Brink' ge heten. Daarnaast stond een wit huis met op de geveltop een zwarte vogel. Het werd verhuurd aan zomergasten en was eigendom van Kees van Eek. Dan volg den twee houten zomerhuisjes en het huis 'De Wijde Bliek' waar de fami lie Jan Vos woonde voor ze verhuisden naar de nieuw bouw van 'Pensi on-Lunchroom Wij de Blick'dat midden vijftiger jaren ver rees op de plek van 'De Groote Villa'. Naast de woning'De Wijde Bliek' - later het huis van de fa milie Kloosterboer - stond 'de Zeehut'. Deze laatste twee W IJ BlCUtSlN u Diverse dranken Bier en limonades, kroketten enz: Heerlijk IJS in sorbet of coupe, ook familie pakketten voor een nagerecht thuis. We keren om en kijken in noordelijke richting. De eerste woning links was van de heer Baken. Hij was burgemeester van de gemeente Winkel. Zij verbleven hier in de zomer maanden. De rest van het jaar verhuurden ze de woning aan de familie Siemen Baken Czn. die later in een nieuwe woning op de hoek Zeeweg/Jewelweg ging wonen. In de zomermaanden woonden zij dan 'op 't staltje' in de boerde rij van Opa Baken aan de Jewelweg. De volgende houten zomerwoningen werden onder meer bewoond door de fa milies Mooij, Noordhuis, door Juffrouw List, mevrouw wed. Hoogvorst en de familie L. Maats. Er was ook in Cailantsoog echt sprake van woningnood in deze periode. Namen van deze huisjes wa ren onder meer: Dinie, Golfzang, Jabebecri. Aan een van de zijwe gen van de Zee weg stonden drie zomerhuizen: 'De Snip' bewoond door onderwijzer Cees Wardenaar, 'De Pelikaan', be woners de fami lie Wittebol, en 'De Arend', een zomerhuis dat in '52/'53 tijdelijk onderdak bood aan de familie Ben de Vries na de brand van het dorpscafé. Cailantsoog, Panorama huizen dateren van vóór 1940. De laatste huizen aan de oost zijde van de Zeeweg zijn de fraaie burgemeestersvilla waar de familie Correljé de eerste bewoner was en het huis van Dirk Kuiper en Gaat Kuiper-van Rossem. Daar tegenover lag de nieuw aangelegde parkeerplaats achter de groene houten barak van het café van Aris Vriesman.

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 12