Ouders 2 Bij de ondernemers van de jaren vijftig rondom het Dorpsplein hoort ook het schildersbedrijf 'de Wilde Vos'. Welke Callantsoger kent het witte huis op Dorpsplein 31 niet, dat nog steeds de naam van de eerste bewoners draagt? Op 15 januari 2016 sprak ik in het Friese dorpje Bak huizen mevrouw A.G. (Aaf) de Wilde-Vos. In een huis vol bloemen want zij was net 100 jaar geworden. On danks haar leeftijd een fitte dame met een goed geheugen, die ons gastvrij ver welkomde. De vader van Aaf was Piet Vos, geboren op 29 september 1888 in een klein huis tussen Callantsoog en Groote Keeten, het zevende kind van het grote gezin van Jacob Vos en Grietje Louw. Toen hij zes jaar was, verhuisde het gezin naar de boerderij op het Dorpsplein (nu museum Tante Jaan- tje), nadat hun huis verbrand was. Op de lagere school was hij al jong verliefd op Grietje Mooij, dochter van de postbode Jan Mooij en Aafje Kiezeling. Hij kende Grietje Vos-Louw, getekend door Jan de Wilde haar van het dorp en ze zaten in dezelfde klas. Al vroeg wist hij haar aandacht te trekken door haar vlechten in de inktpot te stoppen. Grietje werd gebo ren op 9 september 1888, zij was twintig dagen ouder dan Piet. Piet Vos was 17 jaar oud, toen hij voor zichzelf be gon met een timmerbe drijf. Hij moest dispensatie aanvragen, want officieel mocht hij nog geen zaken doen. Aaf: "Hij was er één van de zestien, maar hij sprong er wel uit en waar hij aan begon, dat lukte hem!" Op 27 mei 1911 trouwden Piet en Grietje. In 1914 bouwde PietVos naast zijn bedrijf op het Dorpsplein het hotel Duin zicht, waar het jonge stel ging wonen. Piet Vos werd behalve timmerman ook hotelier en pakte daarnaast van alles aan. Op 21 juni 1914 werd hun eerste zoon, Jacob, geboren. Aaf kwam op 8 januari 1916, tijdens de mobi lisatie, ter wereld.

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 4