erslag Het dossier-Kamer van Koophandel is in verband met uit- en toetredingen geheel geactualiseerd. Behandeling van een ingekomen brief van de heer Guus Zee man, om voor het gebied van de kerkenollen dezelfde status te verwerven als het naastgelegen gebied van Natuurmonu menten. Er is gekozen om eerst ook andere belanghebbende organisaties erbij te betrekken om daarna de stap te onderne men naar hogere bestuursorganen. Introductie van een nieuw te openen website van de Omroe per om deel te nemen met een eigen pagina voor de Histori sche Vereniging en Tante Jaantje. De najaarsvergadering op 20 november werd na enige huis houdelijke mededelingen van de voorzitter voortgezet door gastspreker Cees Aay uit Hem met de lezing: 'de Slag op de Zuiderzee'. Het bestuur vergaderde niet alleen maandelijks, maar slaagde er ook in weer een volledige bezetting te realiseren. Onder staand een selectie van dit verslagjaar. Toetreding van Quirien Tepas tot het bestuur. Zijn langjarige ervaring met bestuursfuncties is een toevoeging aan het re ferentiekader. De dames die zich verantwoordelijk voelen voor het schoon houden van de begraafplaats hebben weer prima werk gele verd. Er is een nieuwe laptop aangeschaft i.v.m. de crash van de bestaande laptop. Via de back-up zijn de bestanden bewaard gebleven. Zoals de ledenadministratie, foto's ter digitalisering en archiefstukken. De excursie ging dit jaar naar o.a. het theehuis 'De Koperen tuin' met 44 deelnemers. Hiervandaan werd in een praam een gezellige tocht door de Leeuwarder grachten gemaakt. Na het formele deel van de ALV van 11 april werd door Dries Blokker een lezing verzorgd over Maarten Mooij uit Callant- soog, commandeur op de walvisvaarder Frankendaal. De dagelijks besturen van Tante Jaantje en de Historische Ver eniging besloten tot verdergaande samenwerking. Mogelijkheden werden besproken voor het in goede conditie houden van molen 'de Zwaan'. Robbert Blom is gevraagd om de functie van secretaris op zich te nemen. Hij sluit zich op 6 augustus aan bij de bestuurs vergadering voor een wederzijdse 'snuffelstage'. Reeds op het eind van de vergadering is gekozen voor continuering. Aan de door Rotary Anna Paulowna georganiseerde polder quiz hebben teams van HVC en van Tante Jaantje met veel ple zier deelgenomen. Plezier omdat het zo'n gezellige en goed georganiseerde avond was, maar ook omdat beide teams zijn verrijkt met elk een cheque van 500 uit de opbrengst. De fotomiddagen waren een genoegen om mee te maken. Gemiddeld waren er zo'n 20 Caliantsogers aanwezig om met hun nostalgische kennis, met anekdotes en verdere informatie te helpen om de personen op de getoonde foto's met naam en toenaam te benoemen. Van dorpsgenote een pleidooi ontvangen voor het herstellen van het aanlichten van de kerktoren. Er vindt uitvoerig over leg plaats met diverse betrokkenen, waaronder de Dorpsraad. Technisch is veel te realiseren, maar het kostenplaatje is nog een ander punt. Het redactieteam van de Clock van callens-ooghe heeft ook dit jaar weer prima artikelen en verhalen gepubliceerd met een variëteit aan zeer diverse invalshoeken. In verband met de ontstane onbalans van inkomsten en uitga ven is ondertussen gekozen voor een andere drukkerij. Het ledenaantal handhaafde zich op het al jaren stabiele aan tal van ca. 450. Voor verdere informatie over dit verslag of de legio overige besproken punten kunt u terecht op de Algemene Ledenver gadering van 15 april a.s. Tip: zet dit alvast op uw kalender.

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 18