29-05 13 01-05 Dodenherdenking beetje specialer: 70 jaar geleden kwam er een eind aan Tweede Wereldoorlog. Toespraken en zang in Callantsoger kerk. Muziek op Kerkplein. 05-05 Piet Kruit (78) zoekt speelkameraadje uit Amsterdam. Lida van Duikeren (indertijd 7) bij familie Kruit in huis tijdens Hongerwinter. Die bewoonde boet in Schagerbrug na ontruiming Callantsoog. 22-05 Voetballers, tennissers,'gymmestiekers'en de Hyksos deden mee aan gezamenlijke sportdag. Personen van 6 tot 16 jaar meldden zich aan bij Sportief Callantsoog. 03-06 Hotel 't Zwaantje heropend. Ondernemers Trees en Arend Grit blij. Veel interesse dorpelingen tijdens bouw. Vraag "Hoe ziet het er van binnen uit?" Antwoord: "Kom kijken op 10 juni." 10-06 Roze pelikaan, bewoner vijver aan Denneweg, vertrokken. Ook gezien in Midden Duitsland en Hengelo en op Vlieland en Texel. Huist nu in omgeving Castricum. 15-06 Dorpelingen, badgasten, dagjesmensen, kinderen lekker in de weer op Dorpsplein met Oudhollandse spelletjes. Behendigheid geen vereiste. Meedoen en lol hebben wel. 01-07 Zo'n 100 vechtsporters op strand Groote Keeten. Jiu jitsu liefhebbers trainden in mul zand. Oosterse zelfverdedigingskunst trok bekijks door kata, het synchroon uitvoeren van serie vaste bewegingen. Duik in zee tot besluit. 02-07 11 -07 Kees en Regien Baars van IJsie Prima dol op eigen product. In vitrine 42 zelfgemaakte soorten voor het opscheppen. Gintonicijs en dropijs geen succes. 04-08 Lekker veel zon. "Wij zeggen geen nee tegen zulke dagen."Wel tegen boetes 97 voor parkeerders in berm Zuidschinkeldijk. Grote drukte op strand, hier bij ons geen zeevonk (alg). 10-08 Restaurant Duinpannetje in andere handen. Nu Princen Keet. Na renovatie en hernieuwde horeca-aanpak heropend. 18-08 Grind en onderliggend gaas begraafplaatspaden nodig aan vervanging toe. Leem met schelpen erop (gralux) lijkt oplossing. 25-09 Dorpsblad de Omroeper verschijnt al 40 jaar. Samen stellen, drukken, nieten, verzamelen, rondbrengen, allemaal vrijwilligerswerk. Oplage 1260 stuks. Ook digitaal open te slaan. 28-09 Binnenrenovatie Uitvaartcentrum Callantsoog goed geslaagd. Moderne uitstraling trok aardig wat bezoe kers op open dag. Ook informatie uitvaartmogelijk- heden was in trek. 30-09 Historische Vereniging en museum Tante Jaantje elk verblijd met 500. Quiz en veiling Rotary in Jonge Prins in 't Zand groot succes. 13-10 Bij Zijperdijk 40 strobalen in de hens. Vandalen in de buurt gezien. Vlammen tot ver in omtrek waar te nemen. Brandweer had zware klus brand meester te worden. Plannen nieuwe trap strandopgang Dorpsplein gepresenteerd. Houten uitvoering zorgt voor vriendelijk aanzicht. Verouderd exemplaar valt in handen van sloper. 26-10 Nel Wagenaar draagt na 18 jaar dorpshuisscepter over aan opvolger. Dochter Bianca altijd trouwe assistente. Vele handen geschud op goed bezochte afscheidsreceptie. 05-11 Kolfweid in beheer gekomen van Ingmar Strikwerda en Mare Bregman. Nieuwe uitbaters dorpshuis zien het helemaal zitten. Mannen achter de bar, da's andere koek. 19-11 Voetbalkabouters renden tijdens toernooi over veld Eigen foto ondanks harde wind en regen. Georganiseerd door voetbalvereniging Callantsoog; 25 teams van 7 clubs brachten 100 kinderen in het veld. Pepernoten en limonade in pauze. Kerst Sing-in kerk trok veel volk. Harmonieorkest bracht diverse prima klinkende muziekstukken ten gehore. Kerkkoor Calla Canta zong de sterren van de hemel. Alles tezamen bracht indrukwekkend volume voort. Helaas ontvielen ons in 2015 de volgende leden: Dhr. J. Hoenderken Dhr. G. van Ee Mw. C. Kother Mw. Belles Dhr. A. van Klaveren Dhr. J. Geertsema Dhr. S. Mooij Dhr. A. Schouten Dhr. L. Bromlewe Dhr.J.P. in't Veld Dhr. H. de Wind Dhr. A. Schram Mw. I. Filemieg Dhr. B. van der Plaat Mw. M. Tichelaar Dhr. C. Klaver Dhr. B.Tiebie Mw. E. Groneman Dhr. H.J. Volten Veiligheid, plezier, kleinschaligheid bij surfschool 20-10 Callantsoog hoog in vaandel. Ivo Engels (38) uit Petten geeft les. Eisen toetreding cursus: leeftijd minstens 8 jaar, lengte in ieder geval 1 meter 35. Niks nieuws onder de zon. Uitlandse Polder was in 1600 ook natuurgebied. Vrijwilligers hooien er met de hand. Planten, vogels, watergroen goed aangeslagen. 22-12

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 15