Gisteren is ook een beetje geschiedenis KRANTENBERICHTEN 2015 Muja Blokker, Dymph Molenaar 06-01 Bijzondere vogel bracht afgelopen zomer twee jongen groot in het Zwanenwater. De grauwe klauwier broedde hier voor het laatst in 1987. Toen kozen drie stuks het luchtruim. 20-01 Dakarrijder Jeroen van Daele sprakeloos. Kreeg kort maar krachtig warm onthaal bij thuiskomst. Uitrijden rally grote prestatie. Foto Maarten Bakker 25-01 Dirigent André Jansen zoekt sopranen, alten, tenoren. Wil koor oprichten in dorpshuis met zanglustige types. Doe mee, schorre kraai of kanariepiet. Zijn motto: zing, beleef, geniet! 12-02 Van bol tot tulp. Kinderen Frankendaelschool'kweken' eigenhandig voorgebroeide tulpen op tot mooie bloemen. Gang van groeizaken noteren in dagboekje. 24-02 Briesend paard wederom bedwongen door Carola en Esther Sneekes. In Oostenrijk op 2de plaats bij wereld bekerfinale voltige met onderdeel pas-de-deux. Werden destijds in kinderwagen al wild bij het zien van een paard! 25-02 Enige handelingen vast team Reddingsbrigade Paal 13 en grote groep vrijwilligers in 2014: 60 zwemmers uit zee gehaald; 105 keer eerste hulp verleend, waarvan 7 mensen dokterwaarts gingen; 25 verloren kinderen herenigd met ouders. 14-03 Nieuw watersysteem polder't Floekje kostte bijna 4 miljoen euro. Visvriendelijk vijzelgemaal kan desgewenst water sneller afvoeren of inlaten. Puntje van zorg blijft: zoute kwel nabij duinen. 21-03 Grote uitslaande brand bij bloembollenbedrijf aan Noordschinkeldijk. Begonnen als binnenbrandje. Brandweerkorpsen uit wijde omtrek rukten uit om vuurzee te bedwingen. Woonhuis bleef gespaard. Bewoners niet thuis. 23-03 Toneelvereniging Callantsoog zette beste beentje voor in stuk waarin moord en Altzheimer een grote rol speelden. Bijzondere voorstelling in dorpshuis kwam goed uit de verf. 01-04 Projectplan Wandelnetwerk Zijpe uitgebreid met nieuwe routes en vier bankjes. Uitpuffen bij duinen, het Botgat, in Oudesluis, Schagerbrug. Mooie verge zichten gegarandeerd. 02-04 Bij ingang Zwanenwater is te zien hoe hout en glas zich samen laten voegen tot leuk ogend pand. Natuurmonumenten verheugd over nieuw onder komen medewerkers. 08-04 De Golfbrekers vierden 60-jarig bestaan. Accordeonvereniging trad eerste keer op in 1955. Feestconcert in dorpshuis. Vingers Tiny in 'tVeld (75) nog niet versleten. Was destijds jongste orkestlid. 25-04 Planning 50 strandvilla's op strand Groote Keeten stuitte op hevig verzet. Pluizen worden 7 meter hoog."Ernstige aantasting karakter strand" is algemene mening.

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 14