Drie dagen feest Met vereende krachten wordt de schade hersteld en het normale leven herneemt zich. De zaken gaan goed. Het paviljoen is in trek bij toeristen en dagjesmensen en wordt ook regelmatig gereserveerd voor bruiloften en partijen. De stemming is dan ook opperbest als Jacob en Dina Vos in 1982 het vijfentwintigjarig jubileum van Strandpaviljoen Vos vie ren."ledereen was er. We hebben drie dagen feest gevierd!" Volgend jaar volgt zo mogelijk een nog groter feest. "Klopt! Dan bestaat het paviljoen zestig jaar!" Op het strand gebeurt van alles. Soms zijn het gouden tij dens voor jutters: de ene keer spoelen er grote hoeveelhe den citroenen aan, op een andere ochtend blijken er tiental len televisietoestellen in het zand te liggen. En nog jarenlang hebben rokers gratis kunnen genieten van een grote partij aangespoelde Hollywood-sigaretten. Micha wijst op de open haard in de woonkamer, opgebouwd uit fraaie crèmekleurige gevelstenen. "Ook van het strand; vonden we op het smalle strand bij het Zwanenwater." Er zijn ook tragische gebeurtenissen. Alle waarschuwingen en toezichthouders ten spijt nemen sommige badgasten on verantwoord veel risico; soms leidt dat tot verdrinking. 1981. Micha fulltime bezig in het bedrijf. Ze kan al een aardig vaasje tappen 1978. Opa Piet Vos viert zijn 90e verjaardag. Aan het hoofd van de tafel, vinr: Dina, Jacob, Opa Piet en Jan Vos "Midden jaren '80 hadden twee Duitse vrouwen een van onze zomerhuishuisjes gehuurd, 'Ot' of'Sien'achter de Patrij- zenweg. Ze gingen alle dagen zwemmen en m'n schoonva der had ze regelmatig gewaarschuwd. Het gebeurde in het naseizoen, dan is er geen badmeester. Een van hen kwam in nood en kon niet meer gered worden - zij verdronk. Ze werd uiteindelijk uit zee gehaaid en in de strandtent op de vloer gelegd. Dat beeld - dat vergeet je nooit meer!'

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 12