Ik kwam, ik zag, ik bleef... Micha Vos Open haard met krukjes eromheen Micha Vos woont al zo'n driekwart van haar leven in Callantsoog, maar werd in Duitsland geboren. In Oberhausen om precies te zijn, een stad ten noordwesten van het Ruhrgebied in de deelstaat Noordrijn-Westfalen. Haar eerste kennismaking met het kustdorp dateert van 1972. Micha Vos, geboren Gehrken, komt op 3 december 1957 ter wereld. Hoewel haar familie een kinderrijke traditie kent - haar moeder stamt uit een gezin van elf kinderen - heeft ze slechts één zus. Micha's vader overlijdt op vroege leeftijd en haar moeder moet hard werken om de eindjes aan elkaar te knopen; ze verblijft dan ook vaak bij haar oma. Op school is Micha "een gemiddelde leerling", maar ze sport graag - vooral hardlopen - en is dan ook vast van plan een sportieve carrière op te bouwen. Eén uitje naar Nederland en alles loopt anders... Micha: "Met een groep vrienden trokken we in de zomerva kantie van 1972 - ik was toen 14 - naar Callantsoog en we kampeerden op De Nollen. Ik deelde een tent met een goe de vriendin. Waarom Callantsoog? Een tante van één van de meiden had hier een zomerhuisje en kende het dorp dus al. We waren natuurlijk vaak op het strand te vinden, meestal in de buurt van Strandpaviljoen Vos. En ja, daar moet ik Peter Vos ook al gezien hebben, maar daar was ik me toen niet zo van bewust. Nóg niet." Na deze eerste vakantie is Micha vaker aan de Noordzeekust te vinden. "Soms deden we een dagje Callantsoog. Je bent er redelijk snel, hè? Vanaf Oberhausen zo'n drie uur rijden. Stap ten we om vijf uur in de auto en waren we tegen achten al hier. En dan meteen naar het strand bij Vos!" 7959. Micha als peuter

De Clock van Callens-Ooghe | 2016 | | pagina 10