Rotary In 2012 wordt J.A.N. (Jan) de Ruiter geïnstalleerd als lid van de Rotary, afdeling Anna Paulowna en omstreken. Het lijkt voorzien: er bestaat een oude foto van Jan en zijn va der, beiden verdiept in een boekwerk over de Rotary. 2015. De laatste keer in functie bij Sail Een van de hoogtepunten is zijn betrokkenheid bij de Sail- evenementen. "Ik zorgde ervoor dat alle windjammers een loods aan boord kregen; zij zorgen onder meer voor de volgorde van binnenvaren. De rest van mijn bemoeienis was louter intern: regelen dat de mensen van het Loodswezen een feestelijk uitje hadden. Plus een rondvaart voor personeel en bobo's." Lachend: "De enige keer dat er nog aan boord gedronken wordt!" En dat is wel eens anders geweest, herinnert hij zich. Zijn werk bij het Loodswezen loopt binnenkort ten einde. Onlangs heeft Jan alle func ties overgedragen aan zijn opvolger. "Nu beperk ik mij tot vei ligheidsprojecten voor de dienst. En op 1 mei 2016 hang ik mijn pet definitief aan de wilgen. Dan ben ik waar schijnlijk de laatste die nog gebruik kon maken van de pré-pensioenregeling." "Ik werd ervoor gevraagd; tóch eervol. Sinds kort ben ik voorzitter van die club. Het is een leuk, gemengd gezel schap. De bijeenkomsten zijn boeiend en gezellig, en we organiseren van alles. Zo is er elk jaar de Moeder- verwendag: een geheel ver zorgde dag voor moeders met de permanente zorg voor een gehandicapt of ziek kind. Dit jaar voeren we met de Reddingmaatschappij en het Loodswezen naar Texel, hebben onder meer garnalen gevist en gegeten bij de Marineclub in Den Helder. Heeft Jan ooit spijt gehad van zijn komst naar Callants- oog? Ach, dat is eigenlijk hetzelfde als de paus vragen of hij katholiek is. 1971. Jan wordt voorgelicht... 66

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 8