\%rslag V/sm dfe Algemene LedenYergadbring/ \?ain db Hlistoriscliet \breiMging Callantsaogr §p I1MMb2Q)115 Voor uw agenda Lammie de Ruiter 1. Opening, door Dries Blokker. Hij meldt dat er meerdere afzeggingen zijn. Helaas is er maar een klein aantal aanwezigen. 2. Notulen ALV d.d. 11-04-2014. Deze worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. 3. In- en uitgaande post. Er is geen post die expliciet van belang is voor de ledenvergadering. 4. Bestuurssamenstelling. Dries deelt mee dat er een nieuw bestuurslid is gevonden: Quirien Tepas. Helaas kan hij vanavond niet aanwezig zijn. De aanwezigen gaan akkoord met zijn benoeming. 5. Penningmeester. Willem van der Ham geeft aan dat 2014 een goed jaar is geweest. We hebben een legaat ontvangen. De contributies blijven ongeveer hetzelfde. De uitgaven zijn wat hoger. Dit komt door de fotomidda gen. Al met al gaat alles naar wens en hebben we een mooi bedrag op de bank staan. 6. Kascommissie. Dick Leguit verklaart dat het verslag van de penningmeester in goede orde werd bevonden. De kascommissie verzoekt om decharge te verlenen. Dit wordt met plezier verleend. Willem zegt dat de drie leden van de kascommissie nog een jaar doorgaan, er hoeft dus niet een nieuw lid te worden aangesteld. 7. Callinaer Erfgoed. Co de Bakker geeft de stand van za ken weer: er waren in 2014 1620 bezoekers, waarvan 500 tijdens de Monumentendagen en 215 door Zwaan tje van Zijpe, het project voor basisschoolleerlingen. Elke week zijn Guus Zeeman, Frits Vos en Maarten Bakker bezig met het onderhoud. Siem Schaap zorgt ervoor dat 90 vrijwilligers volgens rooster worden inge deeld. Per 1 januari is Dick Leguit afgetreden als voor zitter. Hij blijft nog 1 jaar in het bestuur. Ap Strampel volgde hem op. Ab Borkent is nu penningmeester. Door een schenking van de Callantsoger ondernemers is er binnen en buiten geschilderd. Een gift van 10.000 euro door een inwoonster zal worden gebruikt voor het moderniseren van het zomerhuis. De totale kosten, genoemd in het plan van aanpak, worden geschat op 20 tot 25.000 euro. Er moet dus worden gezocht naar sponsoring. Cor Spijker oppert dat de Historische Ver eniging een lening geeft aan Callinger Erfgoed. Op die manier komt er meer rente dan nu bij de bank. Willem antwoordt dat er in het bestuur al over wordt nage dacht. Redactie. Lammie de Ruiter meldt dat alles bij het ma ken van de Clock naar wens gaat. Er is weer een nieu we omslag, van Groote Keeten deze keer. Cor vraagt of het een idee is om van de Clock een jaarboek te maken. Dit zou de kosten aanzienlijk verlagen. Van diverse kan ten wordt gezegd dat men dit geen goed idee vindt: een jaarboek komt in de kast te staan, zonder dat het goed gelezen is. De Clock wordt van voor naar achter gele zen, en het is overzichtelijker. Tevens zou er dan minder binding zijn met de leden. Fotomiddaaen. Co vertelt dat er 10 middagen per jaar zijn. Gemiddeld komen er 20 personen om ons te hel pen met de beschrijvingen. Binnenkort zal er weer een nieuwe serie foto's naar Alkmaar gaan om te worden gedigitaliseerd. De molen. Kees Schagen wil graag iemand opleiden om zijn opvolger te worden in Callantsoog. Verder zoekt hij vrijwilligers voor het teren. Tijdens de vergadering worden daarvoor direct afspraken gemaakt; twee vrij willigers melden zich aan. Nog even ter informatie: de molen is een replica van de klikjesmolen in Oostwoud. Begraafplaats. Ank Randag geeft aan dat volgende week wordt weer gestart met de werkzaamheden. Cor Spijker maakt complimenten over hoe de begraafplaats erbij ligt; het is een plaatje. De heer Krijnen vraagt of het graf van de vlieger wordt verplaatst. Dit is niet bekend. Dries vraagt zich vervolgens af of er ook in Callantsoog nog iets gedaan wordt met het landelijke DNA-onder- zoek. 8. Excursie. Willem geeft een korte beschrijving van het programma van de excursie. Het aantal aanmeldingen is nog niet voldoende, dus: hoort, zegt het voort. Bij een minimum van 40 personen gaat het uitje door. Na de pauze neemt Dries Blokker ons mee in het Om standig Journaal ener Reize naar Groenland van Maar ten Mooij, met behulp van dia's. Najaarsvergadering van de Historische Vereniging Callantsoog d.d. 20-11-2015. Aanvang 20.00 uur, in dorpshuis Kolfweid. een korte inleiding door de voorzitter zal de heer Aay uit Hem een lezing geven over de slag op de Zuiderzee in 1573, Boussu tegen de Watergeuzen. Alvast even ter informatie: Boussu, Maximilien de Hénin-Liétard versloeg de Wa tergeuzen op de Haarlemmermeer in mei 1573, met het gevolg dat het belegerde Haarlem viel, maar verloor van hen op de Zuiderzee. U wordt van harte uitgenodigd deze interessante lezing bij te wonen! 46

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 8