In dienst bij mevrouw Siemons in 1952. uit en de benedenverdieping kreeg waterschade. Geluk kig waren de kinderen naar school. Luc en Henny hadden ondertussen drie jongens: Rob (1960), Martin (1962) en André (1963). Die winter kon het gezin gebruik maken van het zomerhuisje van Doeke Tichelaar aan de overkant van het Dorpsplein. De handel ging door, de artikelen werden vanuit de winkel verkocht. De vierde zoon, Peter, kwam in 1968. Alle vier de jongens zijn boven de winkel geboren met hulp van buurvrouw en verpleegster Els Zwaan. Weer een verbouwing in 1969 De ruimte werd weer vergroot en deze keer werd het woonhuis erbij getrokken. Het gezin verhuisde naar de Denneweg 14a, het pand dat eigenlijk politiebureau had moeten worden. De winkelruimte werd van 60 m2 naar 240 m2 gebracht. Het interieur werd uitgerust met moder ne koelapparatuur voor groente en fruit. Het assortiment werd uitgebreid met voorverpakt vlees, bloemen en tijd schriften. De verkoopruimte was zo gemaakt, dat je hem vrij gemakkelijk kon verkleinen. Dit in verband met de win termaanden. In de zomer werden ook strandartikelen ver kocht. De winkelinrichting kwam grotendeels van andere kleinere Co-op-winkels, die ondertussen gesloten waren. Bij de heropening sprak directeur Kooiman zijn zorgen uit over de prijzen, die bleven stijgen. Burgemeester Moll voorzag een grotere klantenkring, want in het jaar 2000 zou deze gemeente duizend inwoners tellen. Het woord werd ook nog gevoerd door de heer P. Vos, één van de grondleggers van de Co-op in dit dorp. Brand In 1968 heeft de familie brand gehad. Luc had een klein kan toor boven de winkel en de oliekachel vloog in brand. De hele bovenverdieping brandde De feestelijke opening 1964. zelfbedieningszaak, die op 31 januari werd geopend. Tijdens de toespraak van de heer Posthumus, directeur van de Co-op, wees hij op het belang van de Co-op als consumentenorganisatie, vooral in deze tijd van prijs stijgingen. Burgemeester Correljé feliciteerde de familie Rezelman met de winkel en sprak over de bevolking die groeide en dat het aantal toeristen groter was dan het jaar daarvoor. Luc vertelde, dat hij ook brood verkocht, totdat er onverwachts bezoek kwam van de Economische Contro ledienst. "Dat mag niet meneer Rezelman, u mag alleen krui denierswaren verkopen, maar geen brood!" Hij kreeg nog wel een tip van de keurmeester om krentenbrood te verkopen, want het woordje "krenten brood" werd niet genoemd in het reglement. Later werd alles vrijgegeven. Geen Co-op meer In het begin van 1974 viel een brief op de mat van de Coö peratieve Verbruiksvereniging Krommenie met een slecht bericht. In verband met de oliecrisis in 1973, de landelijk stijgende prijzen en de verhoging van het jeugdloon wa ren drie Co-op winkels in de Kop van Noord-Holland niet meer rendabel. Dat waren Middenmeer, Wieringerwerf en Callantsoog. De winkels moesten gesloten worden.

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 5