Wanneer leerlingen van de Frankendaelschool, waaronder kleinzoon Milan, een dagje strand doen, kun je Henk daar blijmoedig ijsjes zien uit delen. En hij ontdekt een nieuwe passie... 2003 Plechtig afscheid van brandweer Foto John Oud Tot overmaat van ramp wordt in dezelfde periode leuke mie geconstateerd bij Hellen. Daar is zij gelukkig hele maal van hersteld. Henk veronderstelt dat ze deze "tropenjaren" zijn doorge komen op dezelfde adrenaline die hem bij de brandweer van pas is gekomen. "Ik ben wel minder gaan werken," zegt hij. "De vijfde dag reden we telkens én naar het Leids Universitair MC én naar het AMC én naar het VUMC." "Superblij als we weer naar huis gaan" "Corrie vertelde me eens dat ze een fraai beeld wil de kopen. 'Doen!' zei ik, maar ze stond erop dat ik het eerst zou zien. Deed ik. Ik heb toen schetsen gemaakt en thuis zelf zo'n beeld gemaakt." De sculptuur heeft nu een opvallende plek in de vensterbank. Ook een uitgehouwen vrouwenfiguur schittert in de ka mer, terwijl de tuin een ander werk herbergt: een stenen kubus met op de vlakken uitgespaarde voorstellingen. Nee, verkopen doet hij niet, zelfs exposeren is er niet bij. Jammer, het kan het kwaliteitsgemiddelde van de jaar lijkse kunstmarkt flink opstuwen. Taalt de oud-Mokumer nog naar 'zijn' Amsterdam? 'Ach, ik wil er nog wel 'ns de lucht opsnuiven, de sfeer proeven. Maar dan ben ik superblij als we weer naar huis gaan." José krijgt in 2005 wederom een zoontje: Milan. "En Milan is kerngezond!" meldt zijn opa. Tot groot plezier van Corrie en Henk wonen alle kinderen en kleinkinderen in Callantsoog; ze zien hen dus regel matig. Kazerne omgebouwd tot chique lounge In 2003 neemt Henk afscheid van de brandweer. Het wordt een hele happening. Henk: "Ik had ooit laten vallen dat het Hilton daar wel geschikt voor zou zijn. Voor de grap natuurlijk. Maar de jongens hadden dat onthouden. De hele kazerne was omgebouwd tot een chique lounge. Met kroonluchters en al. Logo en naam van Hilton boven de entree. De burgemeester en andere hoogwaardig heidsbekleders waren er, allen in jacquet en avondjurk. Corrie en ik werden voorgereden in een fraaie oldsmobile. Jawel, mét chauffeur!" In 2009 gaat Henk met vervroegd pensioen. Van vrienden mag hij de camper gebruiken en samen met Corrie trekt hij vijf weken door Kroatië en Italië. Tegenwoordig is Henk vaak als allround klusjesman in strandpaviljoen De Toko te vinden. "Niet alleen timmeren, nee. Ook elektriek en riolering en wat zoal voorbij komt." Sculptuur van Henk Sterkenburg (foto José Kirstein-Sterkenburg)

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 22