m t r club een vlag aanbood, en verklaarde oprecht verheugd te zijn met wat hier tot stand gekomen was. Callantsoog's gemeente en middenstand zien gelukkig volledig het belang in van een kampeerterrein, waar een juiste sfeer heerst die zo eenvoudig te realiseren is, als er maar een goed geleide club achter staat. In zo'n geval kan dat be paald een aanwinst voor de streek betekenen. Dat blijkt alweer als wij op één van onze eigen terreinen de burge meester van de betrokken gemeente mogen ontvangen. Zonder uitzondering heeft men steeds grote waardering voor onze opvattingen van het caravan-kamperen. Het is verbazend jammer, dat dit besef nog niet altijd even sterk tot andere gemeenten is doorgedrongen. Vrijwilligers Deze kampeerterreinen van de NCC zijn echt voor men sen die van rust houden. Herma vertelde dat in de reglementen van toen stond dat de gasten zich moesten conformeren aan de omge ving waar ze waren. Dat ze zich daarop moesten kleden en dat de rust gewaarborgd moest blijven. Het terrein was wel kaal, maar het is nu een mooi stukje natuur geworden. De kampeerplaatsen worden onderhouden en beheerd door vrijwilligers. De beheer ders zitten er van half maart tot november. Ze krijgen een kleine vergoeding, zodat ze twee maal per maand naar huis kunnen om hun eigen zaken te regelen. De beheerder zorgt voor het schoon houden van de toiletten enz. En zorgt dat het gras op tijd gemaaid wordt. Meestal zijn het echtparen, die de taken verdelen. Soms ook twee echtparen, die drie maanden op zich nemen. Clubblad en evenementen In het boekje, dat jaarlijks verschijnt, staan de namen en adressen van de 30 clubterreinen. In het 2-maandelijks clubblad worden de evenementen aangekondigd, waarop leden kunnen inschrijven. Een wandelkamp, fietskamp, jeugdkamp of een themakamp. Zo hebben Jan en Herma zich ingezet voor het vijftigjarig jubileum. 27

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 9