Vijftig- jaar NOC CalIamtsjCMig Muja Blokker Het NCC-clubterrein De Ooster Nollen, voorheen De Klomp, aan de Zuidschinkeldijk 5 te Cal- lantsoog, bestond in 2014 vijftig jaar. We wilden wat meer weten over deze vereniging en kwa men terecht bij het echtpaar Jan Bult en Herma Lampers in Den Helder. Zij waren de organisa toren van het 50-jarig jubileum. Als lid van de Nederlandse Caravan Club heb je de mo gelijkheid om met de caravan of camper op 30 terreinen te staan. Deze terreinen liggen verspreid over heel Ne derland. Het zijn over het algemeen rustige locaties met bescheiden voorzieningen, die beheerd worden door vrij willigers. De seizoenplaatsen gaan per inschrijving en als er meer aanmeldingen zijn, is er een lotingprocedure. In Callantsoog zijn 75 ruime staanplaatsen. Bunkers Het terrein van de Callantsoger Club ligt van de weg af en valt daardoor minder op. Het naambord en twee hek ken geven aan waar het tussen de bomen ligt. Het terrein bestaat uit lage duinen en nollen. Er staat nog een serie bunkers, die nu dienst doen als kantoor en bibliotheek. En er is twee jaar geleden in één van de bunkers een onderkomen gemaakt, waar de leden 's avonds bij elkaar kunnen komen. Dan is er nog een hele grote bunker, maar die heeft men in de beginjaren van de camping dichtge gooid met puin. Naast die bunker zijn wat kleinere ruimtes die vroeger gebruikt werden als toilet- en wasruimte. Bo ven op de grote bunker staat een vlaggenmast. Als je er langs fietst kun je de vlag van de vereniging zien wappe ren. Naast de bibliotheekbunker is een trappetje over een duintje en daar onder moeten vroeger de paardenstallen geweest zijn van Duitse militairen. Af en toe komen er mensen van een bunkervereniging langs, die belangstel lend rondlopen en vragen stellen. Maar men heeft geen notie van wat er nog moet liggen. De bunkers waren een onderdeel van de Atlantikwall. De betonnen toegangsweg is toen ook gemaakt. Piet Vel Het terrein was eigendom van Piet Vel (1915-1996), die tot aan zijn dood in het eerste huis/de boerderij aan deze dijk op nummer 4 woonde (Zie de Clock, jrg. 18, nr. 1Hij verhuurde het en hij was de eerste jaren ook de beheer der. De nieuwe gasten konden zich bij hem melden. Later ging hij er op zijn brommer heen om toeristenbelasting van de kampeerders te innen. Omdat er geen stroom was had Piet een windmolen op de hoogste bunker geplaatst, waar accu's konden worden opgeladen. In eerste instan tie wilde hij de grond niet verkopen, maar uiteindelijk heeft één van de leden hem over weten te halen. Maar er za ten wel voorwaarden aan. "Het mocht niet doorverkocht worden, want dan moest het terug naar de natuur1.'Ver moedelijk heeft Piet ook inspraak gehad bij de indeling van het terrein. Eigenlijk is het in tweeën gedeeld. In het midden 'moet je de heuvel over' (over het duin), om aan de andere kant te komen. Daarom zijn er twee ingangen. In de jaren vijftig werd er wel eens door de padvinderij gekampeerd en een oud-padvinder wist te vertellen, dat er in de sloot achter gezwommen werd. Inmiddels is de kampeerplaats aangepast aan deze tijd wat betreft water en elektra. Er is een stenen toiletgebouw met douche ruimtes gekomen en een aparte ruimte voor een wasma chine. Voor ontspanning is er een jeu-de-boulesbaan. Opening In april 1964 is het terrein of ficieel geopend door burge meester Correljé. Het verslag hiervan werd in het clubblad geplaatst: In het weekeinde van 11/12 april is het nieuwe NCC- terrein in Callantsoog - een juweeltje, waar we erg blij mee kunnen zijn - door de Burgemeester van Callants oog officieel geopend. Hij was vergezeld van enige wethouders en van de voor zitter van de VV.V, die onze EERST PARKEREN DAARNA MELDEN 26

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 8