Beginjaren '50. Carmen wordt 2e tijdens Schwimmfest "In die tijd werkte ik als zuster bij het Duitse Rode Kruis, ongeveer vergelijkbaar met de EHBO in Nederland. Een van mijn collega's wist een leuk plaatsje aan de Noord zeekust en met een hele groep jongelui, jongens en meis jes, kwamen wij tijdens de zomervakantie van 1965 in een huisje terecht op de Previnaireweg." Tijdens een avondje stappen loopt ze in de Dixie Bar (van Arie Strooper) Jan Schagen tegen het lijf. "Het was eerst een beetje scharrelen. Maar de volgende zomer kwamen wij terug; toen op de camping Klein Begin van Siem Zeeman. Afijn, het jaar erop zijn we verloofd." Jan Schagen is een talentvolle voetballer en heeft in die jaren een vaste plaats in Callantsoog 1. Op de terugweg van een uitwedstrijd in Petten raakt hij betrokken bij een ernstig auto-ongeluk. Auto total loss, Jan met rugletsel zes weken plat in het RK Ziekenhuis St. Lidwina in Den Helder. Achteraf blijkt de crash goed voor hem uit te pak ken. 'Als zesjarige viel ik eens op het ijs waardoor een wervel verschoof. Ik had daarna altijd rugklachten. Door de botsing is de wervel weer in het gelid geschoten. Nooit meer last gehad!" Carmen: "Ik zat ver weg in Duitsland, maar mijn schoon vader hield mij regelmatig op de hoogte. Toch bijzonder: tijdens de oorlog was hij door de Duitsers opgepakt en naar Duitsland getransporteerd om tewerkgesteld te wor den in de buurt van Dortmund." Carmen zal het tijdens het interview nog enkele keren herhalen: hoe ze door de dorpsgemeenschap zonder enig voorbehoud werd opgenomen en geholpen in Cal lantsoog. Jegens haar geen spoor van anti-Duitse res sentimenten. 1975. Carmen en Jan plus de kinderen 23

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 5