hebben, dus het werd melkboer. Met de winkel aan de straatkant was de woonkamer erachter, met alleen een raam aan de steeg, vrij donker. We hadden altijd het licht aan. Even zat ik op de kleuterschool. De lagere school was aan de overkant van de weg, vlakbij, net als het bos 'De Alkmaarder Hout'. Broer Wim nam later de melkzaak van vader over en volg de hem op als melkboer. Op een gegeven ogenblik zag hij dat niet meer zitten. Hij verkocht de boel en liet een woonboot bouwen, naar Landsmeer verslepen en kwam aan de Buiksloterdijk te liggen. Daar zat hij in de buurt van zijn werk in de scheepsbouw. Wim trouwde met een oor logsweduwe. Haar man was omgekomen in de Javazee. Ze had een zoontje. Samen kregen ze nog twee kinderen. Broer Gert kon niet goed leren en moest in de winter vaak vader helpen met de melkkar, trappen en duwen als het sneeuwde en het glad was. Dan ging hij tijdelijk van school af. Hij ging varen en later werd hij kok. Vertrok naar Italië waar hij in een restaurant werkte. Daar kwam hij An nie Bos tegen. Ze werden een paar en maakten hun gezin compleet met twee kinderen." hui Dick met de grote tractor foto fam. Sleutel Het bruidspaar aan de Rijksweg foto fam. Sleutel Aan de Langevliet Lotte: "In 1957 trouwden we en in 1959 kregen we ons eerste kind, Linda. Ze werd met een open ruggetje ge boren en belandde meteen de volgende dag in het Prin sengracht Ziekenhuis in Amsterdam. Verschillende keren werd ze geopereerd en altijd bij de specialist op bezoek. Ze had onvolgroeide nieren en men ging er van uit dat ze niet oud zou worden. Ze vond werk op kantoor. Ze woont in Halsteren, is 56, getrouwd, moeder van twee kinderen en oma van twee kleinkinderen. Rob, onze tweede, kwam in 1961. Die hadden we net opgegeven voor de kleuterschool toen hij door een auto werd aangereden vlak voor ons huis. Zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht en daar overleden. Hij is maar vijf geworden." Dick: 'Alle oogsten mislukten, aan werken dacht ik niet. Ik was zo teneergeslagen, ik zag het niet meer zitten." Lotte: "Na enige tijd wilden we toch weer proberen een kind te krijgen en gelukkig, dat lukte. In 1967 werd Elian geboren. Zij leerde eerst voor apothekersassistente en oefende dat beroep enige jaren uit. Ze wilde verder leren en graag in een ziekenhuis aan de gang maar niet als een gewone verpleegkundige. Het werd operatie-assistente. Vooral de technische kant heeft haar belangstelling en storingen worden in een mum van tijd door haar opgelost. Ze woont met haar man in Zwolle. En in 1969 kregen we dochter Ilse. Zij belandde op de huishoudschool en koos voor de verzorgende richting. Ze liep stage in Huys ten Oghe. Het werk beviel haar goed. Het verzorgende zit haar in de genen. Na haar examen kwam ze in de Gezinsverzorging terecht. Onlangs werd ze gehuldigd omdat ze al 25 jaar zonder onderbreking dit werk doet. Ze is neergestreken in Julianadorp met man en twee kinderen. Ik had er schik in zelf met de naaimachine aan de gang te gaan. Dat kwam goed van pas met zo'n extreem lange man als Dick. Ik maakte broeken en pakken voor hem. En natuurlijk kleding voor mezelf en de kinderen. Heel wat uren ben ik er zoet mee geweest." School en daarna "Toen ik op de lagere school zat, werd het oorlog en wa ren er haast geen lessen. Er werd mij later aangeraden de zevende en achtste klas te volgen. Ging ik naar een heel leuke school aan De Laat, waar veel aandacht werd besteed aan creatieve dingen, enig vond ik het daar. Ik had de wens verpleegster te worden en kwam in het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar terecht. Alhoewel ik nog geen 19 was, mocht ik er toch beginnen in de keuken van een bepaalde afdeling. Ik wilde graag intern in het zieken huis zijn en niet meer bij mijn ouders wonen. Zij waren naar de Kennemerstraatweg verhuisd en bij de moeder van mijn moe der, opoe Schoen inge trokken. Hoef den mijn ouders geen huis meer te kopen en konden ze opoe zorg bieden."

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 18