echte slee! Die mocht ik gebruiken om verderop uit te gaan. Ik was gek van autorijden. Als automobilist 'kreeg' ik wel meiden die mee wilden in de auto. Het is wel gebeurd dat ze er al in zaten op de parkeerplaats. Daar was ik niet van gediend. Ik zei gewoon: 'Ik ga naar huis, het is mor gen weer vroeg dag' en stuurde ze weg." Te dansen "In Alkmaar raakte ik vanwege de kermis op een keer te dansen in het Wapen van Heemskerk. Vreemde omge ving voor mij, maar heel leuk. Moesten de meisjes eens de jongens vragen als danspartner, in plaats van an dersom. Kwam er ook eentje mij vragen. Ze was zowat van mijn grootte, effies kleiner. Toen we uitgedanst waren vroeg ze of ik meeging naar haar tafel om een kopje koffie te drinken. Daar zat haar vriendin Lotte en die wou ook wel even met mij dansen. Het praatte wel leuk. Liepen we naderhand met z'n drieën over de kermis. En na afloop bracht ik ze weg met de auto. Eenmaal thuis dacht ik: 'Dat wordt toch ook niks'. Maar er was wel een 'los' afspraakje gemaakt voor een volgende ontmoeting. Voor het zover was belde de vriendin op. Die wou ook wel contact heb ben en nader kennis maken. Ze had duidelijk een oogje op me. Maar ja, zelf vond ik Lotte leuker en ik zei dat ik al een afspraak had. Vond ze niet fijn, ze was er verbolgen over. Later is ze hals over kop naar Amerika vertrokken, hoorde ik. Nooit meer iets van haar vernomen." Aan de vrouw "De verkering met Lotte pakte goed uit en na niet al te lange tijd werd er getrouwd. We kwamen in het werk manshuis te wonen naast het bedrijf van vader aan de Rijksweg. Dat was nog een vrij nieuwe woning. Daar za ten we ongeveer een jaar. Lotte hielp mijn moeder met melkbussen boenen, kalveren voeren enzovoort. En ik ging met vader het land in. Lotte en Dick aan de Rijksweg foto fam. Sleutel Broer Gert deed na de lagere school de ulo, gevolgd door de landbouwschool. Het plan was dat hij op den duur het bedrijf aan de Rijksweg zou overnemen. Hij wilde een paar jaar later ook aan de vrouw. Een meisje van Wie- ringen, Annie Duinker, dochter van een petroleumboer, bleek de ware te zijn. Toen vader stopte met werken, kocht Gert de boerderij met het land. Hij wilde geen vee houden en deed dat gelijk weg. (Vond vader erg jammer.) Hij legde zich toe op het telen van aardappelen. Dat bleek een goeie zet. Hij en Annie kregen twee kinderen. Bij zus Tiny en haar man werden ook twee kinderen ge boren. Mijn zwager was een echte veeboer. Voor dat stel kocht opa ook een boerenplaats. Op nummer 11 even eens aan de Langevliet. Ik kwam heel veel te helpen bij ome Jan. Hij had alleen een dochter. Zij zag niks in het boerderijleven. Ze kreeg verkering, zou gaan trouwen, maar kwam plotseling vlak voor de bruiloft te overlijden. Vader en oom hielpen elkaar ook over en weer. Hun land besloeg samen 60 hectare. Op een gegeven moment ver telde ome Jan mij dat hij wou stoppen. Hij had een slechte gezondheid, het werd hem te zwaar en wilde de boerderij graag aan mij verkopen. Met enig familievoordeel kregen we de financiën rond. Het eerste trekkertje foto fam. Sleutel Na verloop van tijd was ook ik klaar met het houden van koeien, deed ze van de hand en bewerkte het land om de teelt van landbouwgewassen uit te breiden: tarwe, haver, gerst, bieten, aardappelen, erwten, graszaad. In het begin werkte ik met twee paarden. Al gauw aangevuld met een trekkertje. Gert en ik schaften verschillende machinerieën aan, want we waren het erover eens: zo min mogelijk handwerk. Ik zat graag zelf aan de apparaten te sleutelen. En had er schik in om ze te verbouwen en onderdelen te maken als ik zag dat het beter kon." Lotte vertelt "Mijn vader, Dirk Groet was getrouwd met Alie Schoen en we waren met drie kinderen, mijn broers Wim, Gert en ik, geboren februari 1932. Vader was tuinder in Warmenhui- zen. Met de koolteelt viel niet veel te verdienen, hij wilde wat anders gaan doen. Ik was vijf jaar toen mijn ouders besloten naar Alkmaar te verhuizen. Daar kon hij café houder worden of melkboer. Van drank moesten ze niks 35

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 17