R Bakkerij te Callantsoog A, Brantenaar, K. S- LEGUIT Bakkerij A* Brantenaar elektrische. Ach ter Wo nin,„UQ CALLANTSOOG GAAT ter de nieuwe oven WEER AAN DEN SLAG kwam een ruimte callantsoog herrijst. van één bij vier me- 20 Au?' 1942 m?fen we onze Ondergeteekende deelt bij dezen mede, dat hij met ingang van heden zijn heeft overgedaan aan den heer en zegt bij dezen zijn geachte cliënten hartelijk dank voor het genoten vertrouwen en beveeit hiermede zijn opvolger ten zeer ste aan. Schagen. In aansluiting aan bovenstaan de, deel ik het geachte publiek van Callantsoog en Omstreken mede, dat ik de van den heer K. S. LEGUIT heb overgenomen en hoop door goede waar en nette bediening een ieders gunst waardig te mogen zijn. Beleefd aanbevelend, Callantsoog. dat zou gebeuren. Echtpaar Brantenaar wilde graag het pand kopen, maar de oorlog gooide roet in het eten. Terug van weggeweest In 1942, toen het dorp moest worden ontruimd, evacueer den ze naar de ouders van Ma op de Stroet, tussen Sint Maarten en Dirkshorn. Toon bakte daar bij de plaatselijke bakker zijn brood en bracht dit met een karretje achter zijn fiets naar de vaste klanten. Op een gegeven moment mocht hij Callantsoog niet meer in, maar de Coöperatie wel. Dat kostte hem klanten. Maar in het begin van de oorlog had Toon een flink stuk gist gekocht. Dat verdeelde hij in kleine stukjes en hij verkocht die tijdens de oorlog voor 5 cent per stuk. Zo konden de mensen daar zelf twee broodjes van bakken. Dat heeft hem later veel klanten op geleverd. Drie jaar later kon hij de bakkerij in Callantsoog van Leguit kopen, maar door de verhoogde vraagprijs ging de koop niet door. Op 20 augustus 1945 werd de ver nieuwde brood- en banketzaak heropend. En omstreeks 1952 werd de vooroorlogse oven vervangen door een J woonplaats verlaten en a.s. ter vrij, waar een Maandag 20 Aug. heropenen wij weer onze brood-, koek- en dOUChe in gebouwd banketbakkerij. Voor iedere be- Wprrj zoeker een kleine verrassing. A. BRANTENAAR, Callantsoog Geen kinderen Zoals alle ondernemers in die tijd was het hard werken. Vooral 's zomers moest je het van de badgasten hebben. Er kwam extra personeel in de bakkerij en in de winkel. Ma liep dan met een keurig wit gesteven schort voor met een mand vol brood aan de arm langs de zomerhuisjes. Die te zware belasting heeft haar jaren last gegeven aan haar arm. Brantenaar in 1934 in Callantsoog om daar de klanten van Leguit van hun dagelijks brood te voorzien. Voor de winkel op de hoek en woning betaal de Toon 10,00 per week huur, in clusief water, en de tweede woning moest 2,50 per week opbrengen. Ma deed het za kelijke gedeelte. In hun archief zat nog een kasboekje van 1935. Keurig bij gehouden van wat er per week bin nenkwam en wat er in de kas moest zitten. Zondag 24 maart 1935, winkel 6,40, venten 71,82. Ook benzinekosten 3,80 of een bloemetje van 10 cent werden genoteerd. Soms was er een kastekort van 40 of 60 cent. De klanten betaalden eenmaal per week, op zaterdag als het loonzakje binnen kwam, en dat is duidelijk te merken aan de administratie van Ma. 's Zomers liep de zaak beter. Hoogseizoen zon dag 5 augustus 1935 winkel 95,00, venten 158,60, benzine 3,85. Eigen baas Drie jaar lang reed Toon 's mi om daar zelf brood te bak ken om het in Callantsoog te verkopen. Er kwamen meer klanten en het gebeurde regelmatig dat hij voor een tweede keer naar Schagen moest om extra brood te halen. Dat werd te gek. In 1937 werd de gemetselde oven, die de brand had over leefd, opgeknapt en weer in gebruik genomen. De oven werd gestookt op houtvuur. Zo werd Toon warme bak ker. In 1939 haalde Toon zijn diploma's Handelskennis en Vakbekwaamheid voor Broodbedrijven. Na een vijf jarig huurcontract had de huurder recht van koop. En vroeg naar Schagen Toon en Ma naast de auto

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 9