1966. Ponyrijden op landgoed Vechtenstein. Ponyrijden voor een dubbeltje "Geer van Honschooten had in die tijd pony's lopen op het land over het bruggetje. Dus op Groenland, wat nu bebouwd is. Voor een dubbeltje mocht je een rondje rijden op de Prévinaireweg." En dan was er nog de jaarlijkse lampionnenoptocht. "Kees van Eek organiseerde die. De fanfare vooraan, dan de kleine kinderen met hun lampionnen, en de grotere jongens sloten de rij met fakkels. Nou, als je een fakkel mocht dragen, dan was je iemand!" "De optocht begon bij Kees Zwaan op het Dorpsplein - waar nu de Chinees zit. Daar verzamelden we om zeven uur 's avonds. En wie meedeed, kreeg een spekkie. Kees van Eek liep voorop en zette de optocht in beweging. En dan zong ie door een megafoon 'Wat is het weer een feest vandaag! Feest vandaag! Feest vandaag!' De route liep over het Dorpsplein, Zeeweg en via de Stuyvezandeweg naar het veldje bij hotel De Seinpost. En daar werd ge zongen. Van alles en nog wat, maar standaard het Cal- lantsoger volkslied van Jacob Vos. Rond half tien, tien uur was het afgelopen." Katknuppelen "Op een avond was er toneel op het Dorpsplein. Onder anderen met mevrouw Floep en de ouwe Jan de Wilde." Waar het precies over ging, weet hij niet meer. "Maar wel dat op een gegeven moment een huisje in brand stond - een fikkie in een speciekuip - en dat de brandweer in actie kwam." Ook katknuppelen was populair. En draaiorgeldraaien voor beginners. "Probeer maar eens in het goede ritme te komen - dat valt nog niet mee. Mijn moeder had het overigens gauw te pakken. Maar ja, die komt dan ook uit Amsterdam." Ronduit hilarisch waren de brandspuitwedstrijden, zegt Van Ravenzwaaij. "Dan kregen twee man elk een brand spuit in handen. Er stond een rek met blokjes opgesteld en het was de bedoeling die blokjes eraf te spuiten. Nou, je begrijpt, door de grote druk vlogen die slangen alle kanten op. ledereen nat!" 's Avonds trok menigeen naar het dorpshuis. "Daar was een animator, Lex, die de mensen - campinggasten, onze families - urenlang bezig hield. Er was een band met ac cordeon, drums en een gitaar, er werd gefoxtrot, gelachen en keihard meegezongen. Zoals met dat hitje van Tony Bass in die tijd: Gina, Gina, Gina Lollobrigida. Als jochie van 8, 9 jaar vond ik dat reuze spannend!" Nachtmerries Momenteel werkt Martin van Ravenzwaaij als bouw kundig toezichthouder bij Tata Steel in Velsen, maar hij startte zijn werkzame carrière op het strand bij Jacob Vos. "Ik was toen 16 en tot pakweg m'n 22e, 23e jaar heb ik daar van alles gedaan: achter de bar, badmeester, snoep verkopen, opbouwen en afbreken. Kortom, alles wat er bij hoort. Al die jongens werkten daar: Fred Dinkla, Stein Boon, Jan de Ruiter. Dat heeft Jacob wel eens nachtmer ries bezorgd, denk ik. Samen met Jan de Ruiter sliep ik ook in de Toko. Vandalisme? Nee, we hebben maar wei nig rottigheid meegemaakt." 1973. Windgaten onder de strandhuisjes opvullen. 19

De Clock van Callens-Ooghe | 2015 | | pagina 21